RTX 4060 boşta iken fanı duruyor

eva 02

Decapat
Merhaba, ekran kartım boştayken fanı duruyor ve oyuna girdiğimde bir anda 85 derecelere çıkıyor. Fanın boştayken kapanmasını nasıl durdurabilirim? RTX 4060.

1691079370457.png

Dosya Ekleri

• 1691079693799.png
    1691079693799.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın modeline göre 0 RPM özelliği olabilir. Yani yük altında değilken ve ısınmıyorken fanları çalıştırmaz. MSI Afterburner ile fanın hızını yükseltip sabitleyebilirsin.

Hocam o kendi driverında vardır. Isınmaya girdiğinde kendi açıyor bence düzeltmenize gerek yok. Biryerden sonra fanlar çalışınca düzelir sıcaklık değerlerini takip edin.

Oyun içinde aldığınız 81 derece hot spot olabilir, daha detaylı bir program ile kontrol edin.
Oyunu biraz oynadıktan sonra sıcaklıklar iyiyse sıkıntı yoktur. Çalışmayan kartın fanlara ihtiyacı yok, oyun oynamazken enerji harcamak istemezsin herhalde.
Fanlar çalışmaya başladıktan sonra ısı normalde dönüyor. Fanlar bir anda son hızda çalışmaya başladığı için zarar verebilir diye düşünmüştüm.

Fanlar çalışmaya başladıktan sonra ısı normalde dönüyor. Fanlar bir anda son hızda çalışmaya başladığı için zarar verebilir diye düşünmüştüm.

Yok sorun olmaz OptiFine ile MC oynuyorum harita yüklenirken bir anda hız yükseliyor minecraft oynarken bile fakat sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı