RTX 4060 boştayken coil whine oluyor

Legnica

Hectopat
Daha fazla  
RTX 4060'lı gamebook satın aldım bendeki coilwhine durumu biraz ters. Adaptörü taktığımda başlıyor ve bilgisayar boştayken rahatsız edici bir şiddette oluyor. Tam oyuna girdiğimde ses kesiliyor. Kısa bir süre sonra da fan sesi yükseliyor yani fan sesinin Coilwhine'ı bastırmadığına eminim. Ayrıca 1 gün oyun oynadım. Düne göre çok daha hafif bir ses var. Cihazı iade etmek istemiyorum. Acaba ekran kartından ziyade adaptörle ilgili bir sorun olabilir mi? Zamanla azalmaya devam eder mi?

RTX 4060'lı gamebook satın aldım bendeki coilwhine durumu biraz ters. Adaptörü taktığımda başlıyor ve bilgisayar boştayken rahatsız edici bir şiddette oluyor. Tam oyuna girdiğimde ses kesiliyor. Kısa bir süre sonra da fan sesi yükseliyor yani fan sesinin Coilwhine'ı bastırmadığına eminim. Ayrıca 1 gün oyun oynadım. Düne göre çok daha hafif bir ses var. Cihazı iade etmek istemiyorum. Acaba ekran kartından ziyade adaptörle ilgili bir sorun olabilir mi? Zamanla azalmaya devam eder mi?
Ekran kartını undervolt et.

Cihazım zaten düşük güç tüketiminde yani ofis modunda ya da oyun oynamazken bu sorunu yaşatıyor oyuna girince fan açılmadan önce ses kayboluyor bu önerinin çözüm olacağını sanmıyorum, ayrıca 2 gün yük altında cihazı kullandım ilk aldığımda odada 3 metre öteden duyulan ses şimdi kulağımı yaslayınca zar zor duyuluyor ve tarayıcıda ekranı kaydırınca çok minimal bir artış gösteriyor ses şu anda zar zor duyulan katlanılır bir seviyede umarım daha da azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı