RTX 4060 Ti kartta Immortals of Aveum oyununa girince coil whine oluyor

furkann_ersin

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Ekran kartımı alalı 1 ay oldu ilk defa bugün fark ettim. Az bir coil whine sorunu var sanırım çok az bir tiz sesi geliyor oyuna girince ama ilk defa bu oyunda bu sesi duyuyorum. Ekran kartını FurMark yük testine herhangi bir ses gelmiyor. Acaba oyunla ilgili falan olabilir mi?

Oyun: Immortals of aveum.

Eğer kartı daha önce yük altına sokmadıysanız fark etmemiş olmanız normal. Furmark testini açıp test sırasında boşluk tuşuna basın, yüksek ihtimalle o zamanda yüksek bir şekilde sesi duyacaksınız.

Sonradan ortaya çıkmış olma ihtimali de var tabii. Benim kartımda da ilk 2 ay yoktu 3. ayda başladı.

Eğer kartı daha önce yük altına sokmadıysanız fark etmemiş olmanız normal. FurMark testini açıp test sırasında boşluk tuşuna basın, yüksek ihtimalle o zamanda yüksek bir şekilde sesi duyacaksınız.

Sonradan ortaya çıkmış olma ihtimali de var tabii. Benim kartımda da ilk 2 ay yoktu 3. ayda başladı.

Hocam dediğinizi denedim ve evet ses çıktı çok az bir şekilde geliyor. Bu durum sorun yaratır mı performans kaybı falan ve zamanla kullandıkça ses artar mı?

Geri
Yukarı