Çözüldü RTX 4060 laptop boşta 45-47 derece oluyor

• Konuyu başlatan stbr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 420
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stbr

Yoctopat
Daha fazla  
Selam dostlar, benim RTX 4060 i713700H 16 GB RAM laptop boşta 45-47 derece, Minecraft'ta 60 derece, CS2'de 70 derece veriyor bu değerler normal midir?

Çözüm
Hocam alalı 1 ay olmadı yani bende uzun zamandır kasmadan oynamak istediğim oyunları yüksek ayarlarda oynamak istiyorum sizin tavsiyeniz normal ayarlarda oynamam mı? Ve NVIDIA Denetim Masası var hocam.

Yok sizin ekran kartı ve işlemci taş gibi zaten istediğiniz ayarlarda oynayabilirsiniz çoğu oyunda ancak böyle güvenip çok rahat olmayın bilgisayarınızı her zaman sağlıklı tutun. İşinize yarayabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan sadece %100 CPU çözümünü izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Selam dostlar, benim RTX 4060 i713700H 16 GB RAM laptop boşta 45-47 derece, Minecraft'ta 60 derece, CS2'de 70 derece veriyor bu değerler normal midir?
Normaldir.

Çok şaşırılcak durum yok 3070 ve 4070 için ancak Arka planda çalışan uygulamalarada bakarsanız iyi olur.

Minecraft'ta ekran kartı mı 70 derece işlemci mi?

Minecraft'ta ekran kartı mı 70 derece işlemci mi?

Minecraft'ta son sürüm en yüksek ayarlarda ekran kartı 60 derece hocam 70 derece olan en yüksek ayarlarda CS2.

Tamam hocam teşekkürler.

Çok şaşırılacak durum yok 3070 ve 4070 için ancak arka planda çalışan uygulamalarada bakarsanız iyi olur.

Arka planda standart uygulamalar çalışıyor NVIDIA Denetim Masası gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft'ta son sürüm en yüksek ayarlarda ekran kartı 60 derece hocam 70 derece olan en yüksek ayarlarda CS2.

Tamam hocam teşekkürler.

Arka planda standart uygulamalar çalışıyor NVIDIA Denetim Masası gibi.
Minecraft en yüksek ayarlar derken hocam? Shader dan mı bahsediyorsunuz yoksa Görüş uzaklığı falan mı?

Kanka bu dereceler normaldede cok iyi dereceler hem de laptop ta olmasi bu derecelerin dua et yani PC ne.

Tamam hocam teşekkürler.

Isı değerleri bir laptop için gayet iyi 4060 vs 13700 var sonuçta, altına güzrl bir soğutucu platform alırsan daha da serin çalışır.

Önerin ve bilgin için teşekkürler hocam.

Minecraft en yüksek ayarlar derken hocam? Shaderdan mı bahsediyorsunuz yoksa görüş uzaklığı falan mı?

Yani görüş uzaklığı 12 diğer ayarları da yapılabilecek en yüksek ayarlarda örneğin grafikler şahane ayarında.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı