RTX 4060 mı yoksa RTX 3060 Ti mi ?

Wattman'in bile GPU'yla alakası olmayabilir. Hatayı AMD yazılımı veriyor diye sebebi AMD yazılımı veya onun kartı olmuyor. Uyumsuzluklar, kalitesiz parçalar, yanlış ayarlamalar, yüksek seviyede/dengesiz OC, arızalı bileşenler yüzünden kaynaklanıyor genelde. Cızırtı dediğin coil whine ve AMD ile gram alakası yok. Modeli üreten firmanın suçudur. Büyük ihtimalle senin bilgisayarındaki başka bir parça sorunlu. @Podiv
Soruya gelirsek cevap tabii ki de RTX 4060.
sana uzun uzun yazmak isterdim de değişen birşey olmayacak. Herhangi bir OC yapmadım. Sistemde Ryzen 5 5500 ve Rx6600 ü besleyen FSP 550w 80+ besleyen bir Psu kullanıyorum. Herhangi bir kötü yazılım yüklemedim. Korsan oyunum yok. Formattan sonra atıyorum bazen 2 hafta arayla oluyor bazen 2 gün üst üste oluyor bu hatayı alıyorum. Bilgisayar cızırtılı mavi ekrandan sonra reset attıktan sonra Amd driverları silinmiş oluyor veya bütün ayarlar default yapıldı uyarısı veriyor. Siz istediğinizi söyleyin ben Amd yi karalamaya devam edeceğim. Bu sorunu güncellemeyle bile çözmek için bir adım atmıyor bu marka. Rx6500xt de aynı sorunu yaşayıp bir şans daha vereyim dedim ve gidip Rx6600 aldım. Keşke almasaydım çok pişmanım. Kısacası amd pişmanlıktır...

sana uzun uzun yazmak isterdim de değişen birşey olmayacak. Herhangi bir OC yapmadım. Sistemde Ryzen 5 5500 ve Rx6600 ü besleyen FSP 550w 80+ besleyen bir Psu kullanıyorum. Herhangi bir kötü yazılım yüklemedim. Korsan oyunum yok. Formattan sonra atıyorum bazen 2 hafta arayla oluyor bazen 2 gün üst üste oluyor bu hatayı alıyorum. Bilgisayar cızırtılı mavi ekrandan sonra reset attıktan sonra Amd driverları silinmiş oluyor veya bütün ayarlar default yapıldı uyarısı veriyor. Siz istediğinizi söyleyin ben Amd yi karalamaya devam edeceğim. Bu sorunu güncellemeyle bile çözmek için bir adım atmıyor bu marka. Rx6500xt de aynı sorunu yaşayıp bir şans daha vereyim dedim ve gidip Rx6600 aldım. Keşke almasaydım çok pişmanım. Kısacası amd pişmanlıktır...
RX 6000 serisinde kronik bir sorun yok. Ayrıca bilgisayarında daha bir sürü parça var, biliyorsun değil mi? Sende sorun var diye seri kronik sorunlu veya sorunlu olmuyor. İstediğin kadar karala, kendi itibarın düşer. Bilip bilmeden nasıl yorum yaptığın anlaşılır. Çok da umrumuzdaydı. 😆

RX 6000 serisinde kronik bir sorun yok. Ayrıca bilgisayarında daha bir sürü parça var, biliyorsun değil mi? Sende sorun var diye seri kronik sorunlu veya sorunlu olmuyor. İstediğin kadar karala, kendi itibarın düşer. Bilip bilmeden nasıl yorum yaptığın anlaşılır. Çok da umrumuzdaydı. 😆
hala bilip bilmeden diyor :d hocam kullanan bilmeyecekse kim bilecek ?
uzaktan atıp tutmuyorum şu an klavyesinden yazdığım sistemden bahsediyorum. Zaten şu dakikadan sonra toplayacağım sistemde İntel ve Nvidia olacak. Gerekirse düşük özellik yapar yine amd almam. İnsan bu markanın tuzağına düşmeyince anlamıyor hoş geliyor.

hala bilip bilmeden diyor :d hocam kullanan bilmeyecekse kim bilecek ?
uzaktan atıp tutmuyorum şu an klavyesinden yazdığım sistemden bahsediyorum. Zaten şu dakikadan sonra toplayacağım sistemde İntel ve Nvidia olacak. Gerekirse düşük özellik yapar yine amd almam. İnsan bu markanın tuzağına düşmeyince anlamıyor hoş geliyor.
Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez. Çöp bileşenleri sorun yaşamadan kullandım çok uzun süre, önerelim mi? Çok iyi aletler elimde kaldı, gömelim mi? Bu arada hadi GPU'yu anladım da CPU'da Intel o kadar geride ve o kadar kötü bir konumda ki. Anlatamam yani. Mimari eski, fiyat fahiş, soğumak bilmez, nanometre fazla, soket ileriye dönük değil cart curt. NVIDIA'nın yine mantıklı olduğu birçok alan var ama Intel'e pastadan pay yok böyle tembellik ettikleri sürece. Sen git 360mm ile 14900K soğutamayınca gel burada konu aç, trollük yapma. Ayrıca aynı sorunları iki kartta üst üste yaşaman çok düşük ihtimal. Ya yalan söylüyorsun, ya da sisteminde bir problem var. Bu arada NVIDIA ve Intel'i (CPU alanında) gömdüğüm bir tane bile makale yok ama AMD'yi gömdüğüm 2 tane makalem var. Tüh ya.

Geri
Yukarı