RTX 4060 mı yoksa RTX 3070 mı?

Peki sence bu işlemci ve PSU ile en iyi verimi 4060 Ti mı yoksa RX 6800 de mi alırım 3070 düşünmüyorum ne de olsa eski teknoloji arttık, bir de VRAM olayı var tabii.

2K monitör olduğu için RX 6800 her türlü daha mantıklı olur gibi halihazırda 1080p Ultra için bile 8 GB sınır olmuşken.

750 watt PSU'ya sahibim, i5 9600K işlemcim var sizce hangi kartı tercih etmeliyim? RTX 4060 mı yoksa RTX 3070 mi? Hem PSU besleyebilecek hem de darboğaz oluşturmayacak şekilde?

3070 alın derim ama AMD'nin ufak yazılımsal problemleri gözünüzü korkutmuyorsa RX 6800 alın derim şahsen ben 3070 aldım.

4060 Ti bence 3070 teknoloji olarak eski kaldı. Yok beni sarmadı diyorsan RX 6800.

700 watt PSU yeterli olur mu ve i5 9600K ile işlemci darboğazı oluşur mu acaba?

3070 alın derim ama AMD'nin ufak yazılımsal problemleri gözünüzü korkutmuyorsa RX 6800 alın derim şahsen ben 3070 aldım.

Bana da RX 6800 çok mantıklı geliyor ama hiç AMD GPU kulanmadım ne gibi bir sıkıntı oluşturur yazılımsal acaba.

700 watt PSU yeterli olur mu ve i5 9600K ile işlemci darboğazı oluşur mu acaba?

Bana da RX 6800 çok mantıklı geliyor ama hiç AMD GPU kulanmadım ne gibi bir sıkıntı oluşturur yazılımsal acaba.

Ben yazılımsal olarak sorun şu ana kadar yaşadığımı hatırlamıyorum 2 aydır yaşamazsınız diyemem ama nadir olduğu kesin. Yazılımsal olarak bilgisayara zarar verecek bir sıkıntı oluşturmaz.

Öncelikle RTX 4060 ve RTX 3070 arasından, tercihiniz direkt olarak RTX 4060'tan yana olmalı. Kas gücü olarak RTX 3070 önde olabilir fakat teknoloji ve güncellik açısından RTX 4060 daha avantajlı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii bu iki kartı da eleyip, RX 6800 alma şansınız var. RTX 3070 ile denk olup, +8 GB VRAM'e sahip bir kart. AMD'nin yazılımsal problemleri eskide kaldı, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Güç kaynağınız üç kart için yeterli. Yalnız işlemciniz 2K çözünürlükte bile yoğun darboğaza maruz kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle RTX 4060 ve RTX 3070 arasından, tercihiniz direkt olarak RTX 4060'tan yana olmalı. Kas gücü olarak RTX 3070 önde olabilir fakat teknoloji ve güncellik açısından RTX 4060 daha avantajlı.

Tabii bu iki kartı da eleyip, RX 6800 alma şansınız var. RTX 3070 ile denk olup, +8 GB VRAM'e sahip bir kart. AMD'nin yazılımsal problemleri eskide kaldı, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Güç kaynağınız üç kart için yeterli. Yalnız işlemciniz 2K çözünürlükte bile yoğun darboğaza maruz kalıyor.

Peki hocam internette RX 6800 ile alakalı 700-750 watt PSU da dahi çalıştıramadığını söyleyenler mevcut bu durum biraz gözümü korkutuyor açıkçası bir de tam olarak bir veri bulamadım acaba 9600k 4060 Ti ile darboğaz yapar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı