RTX 4060 sistem düşük performans veriyor

Slenders

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, pazartesi günü elime İtopya'dan topladığım hazır sistem ulaştı ve kurulumlarını yaptım. Bütün driverlarını yükledim, Windows Update'lerini yaptım, BIOS'u güncelledim. Dediğim gibi bilgisayarın her şeyi tam ama her oyun da böyle FPS droplar yiyip takılmalar yaşıyorum, bunun sebebi nedir? Altta bırakacağım videolardan öğrenebilirsiniz yaşadığım sorunları, ne yapmam gerek? İtopya'ya mail attım ama samimi olduğum işini bilen bir bilgisayarcı tanıdığım var, ona götürmeli miyim yoksa direk muhatap İtopya ile mi olmalıyım? Çünkü şimdi korkum şu, kargoyu göndereceğim ve kırık mırık gelirse bana ya da kırık gönderilirse ondan korkuyorum. İade edin demeyin çünkü bu fiyata alamam muhtemelen. i3 13100F'i RTX 4060 8x2 16 GB sistemi 19 bine aldım ve her şey yükseliyor. Gaming.gen.tr'den sistem almam, oradan öneri yapmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar burada 44 saniyeyi açın bakın değerler düşüyor takılma oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Burada 9 saniye.

Burada 14 saniye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet 8x8 ise gerek yok. İmzada single kit yazıyordu onun için söyledim bir 8 daha ekle diye.
Yok ram 8x2 16

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum bugün götürdüm İtopya teknik servise sorun yok dedi baktı test etti drop yok dedi ama ben de var servise gönderirim 1 ay beklersin dedi ben de sence göndermeli miyim dedim yok dedi normal dedi bir bakın arkadaşlar bu yediğim drop normal mi? Hocam 1.17'den itibaren izleyin.

Son düzenleme:
Yok ram 8x2 16

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum bugün götürdüm İtopya teknik servise sorun yok dedi baktı test etti drop yok dedi ama ben de var servise gönderirim 1 ay beklersin dedi ben de sence göndermeli miyim dedim yok dedi normal dedi bir bakın arkadaşlar bu yediğim drop normal mi? Hocam 1.17'den itibaren izleyin.
Normal hocam. Sen böyle kafayı taktığın sürece hiçbir sistemden de hayatın kendisinden de keyif alamazsın. Kul yapımı giriş seviye bir sistem. Kusursuz olmasını bekliyorsan, böyle küçük detaylara hep takılacaksan sat gitsin yani. Bu şekilde keyif de alamıyorsun zaten detaylara takılmaktan. Bir anlamı yok o sisteme verdiğin paranın.

Yok ram 8x2 16

Hocam bu kadar takıntılı olmayın, bende sizin gibiyim ne yaptığınızdan ne oynadığınızdan bir keyif alırsınız, videolarınızı tekrar tekrar izledim bir şey yok gibi yada ben göremiyorum.

Hocam bu kadar takıntılı olmayın, bende sizin gibiyim ne yaptığınızdan ne oynadığınızdan bir keyif alırsınız, videolarınızı tekrar tekrar izledim bir şey yok gibi yada ben göremiyorum.
Şu anlık sorun yok internetim gitti dc falan kapattım komple oyunlar da drop yemiyorum umarım da yemem

Takıntılığı bu saatten sonra bırakıyorum. Keyif alacağım yeter

Arkadaşlar selam, pazartesi günü elime İtopya'dan topladığım hazır sistem ulaştı ve kurulumlarını yaptım. Bütün driverlarını yükledim, Windows Update'lerini yaptım, BIOS'u güncelledim. Dediğim gibi bilgisayarın her şeyi tam ama her oyun da böyle FPS droplar yiyip takılmalar yaşıyorum, bunun sebebi nedir? Altta bırakacağım videolardan öğrenebilirsiniz yaşadığım sorunları, ne yapmam gerek? İtopya'ya mail attım ama samimi olduğum işini bilen bir bilgisayarcı tanıdığım var, ona götürmeli miyim yoksa direk muhatap İtopya ile mi olmalıyım? Çünkü şimdi korkum şu, kargoyu göndereceğim ve kırık mırık gelirse bana ya da kırık gönderilirse ondan korkuyorum. İade edin demeyin çünkü bu fiyata alamam muhtemelen. i3 13100F'i RTX 4060 8x2 16 GB sistemi 19 bine aldım ve her şey yükseliyor. Gaming.gen.tr'den sistem almam, oradan öneri yapmayın.

Arkadaşlar burada 44 saniyeyi açın bakın değerler düşüyor takılma oluyor.

Burada 9 saniye.

Burada 14 saniye.

Gardaşım bende de aynı sistem var bende senin gibi kasacak mı aha kastı boşuna aldık diye tribe giriyordum ama hiç gerek yok emin ol. Senin işlemcin ekran kartına göre düşük o yüzden oyunları mediumda gölgeleri en yüksekte oyniyacağız. Bunun nedeni ekran kartı %100 çalışsın ve işlemciye fazla yük binmesin. Hemde GTA V eski bir oyun bizim suanlik güçlü sistemlerimizi destekleyemiyor o yüzden takılma yapıyor rraenenin pcsinde bile sürekli takiliyor oyun. Sen kafanı rahat tut bir şey olmaz.

Anlık takılma ve drop.

Bende de 5 7500F 4060 var GTA'da drop oluyordu fark ettim GPU kullanımı bir anda düşüp geri geliyordu, çözümü MSAA'yı acıp 16X ya da 8X yaptım sorunum cözüldü.

Gardaşım bende de aynı sistem var bende senin gibi kasacak mı aha kastı boşuna aldık diye tribe giriyordum ama hiç gerek yok emin ol. Senin işlemcin ekran kartına göre düşük o yüzden oyunları mediumda gölgeleri en yüksekte oynayacağız. Bunun nedeni ekran kartı %100 çalışsın ve işlemciye fazla yük binmesin. Hemde GTA V eski bir oyun bizim suanlik güçlü sistemlerimizi destekleyemiyor o yüzden takılma yapıyor rraenenin pcsinde bile sürekli takiliyor oyun. Sen kafanı rahat tut bir şey olmaz.

Aynen öyle MSAA'yı actıgımda yüzde 99 kullandı drop sorunum öyle kalktı.

Büyük ihtimalle darboğaz var Ryzen 5 5600 sistem alsan daha sağlıklı olurdu i3 de bende çok sorun yaşadım iade edip işlemcisi biraz daha iyi bir kasa alabilirsin.

Büyük ihtimalle darboğaz var Ryzen 5 5600 sistem alsan daha sağlıklı olurdu i3 de bende çok sorun yaşadım iade edip işlemcisi biraz daha iyi bir kasa alabilirsin.

O yüzden imkan yoksa eğer 2K da oyna veya ayarları MSAA hariç Ultra ya cek.

iade etmeyi düşünüyorum hocam

hocam pahalı oluyordu 19 binin üstüne çıkamıyorum valoda da yiyorum takılıyor anlık anlık 5-10 saniye de bir iade edeceğim ya da bu sorunu çözsünler.

Bende de 5 7500F 4060 var GTA'da drop oluyordu fark ettim GPU kullanımı bir anda düşüp geri geliyordu, çözümü MSAA'yı acıp 16X ya da 8X yaptım sorunum cözüldü.

Aynen öyle MSAA'yı actıgımda yüzde 99 kullandı drop sorunum öyle kalktı.
açtım hocam ben gene aynı problem vardı.

Geri
Yukarı