RTX 4060 sistem GTA 6 kaldırır mı?

Nvidia 5xxx kartlar 2025 yılında duyurulacak, muhtemelen de 2. yarısında gelir. Oyun 2025 son çeyrekte çıkması daha muhtemel, PC için de bence uzun süre beklemeyiz maksimum 1 yıl alır. Çünkü buradan da az ekmek yemiyor Rockstar. GTA 5 için 1.5, RDR 2 için 1 yıl almıştı PC'ye getirmeleri. Çıktığında piyasada 5xxx kartlar olacak ve sonuçta oyunu oynatması kesin olanlar da bunlar. Sanırım kimse Nvidia'dan devrim yapmasını beklemiyor. Yine klasik RTX 5060(Ti)=RTX 4070 civarı bir şeyler çıkaracak ve bu kart yüksek ihtimalle 2K kartı olacak yani bence 4060Ti gayet güvenli bir noktada oyunu oynatacak olması bakımından dolayısıyla 3070 de. Bilinmezlik sadece Düşük ayar olsa bile RTX 2070 Super civarı bir kartın 60 FPS oynatıp oynatamayacağı. Allan Wake 2 örneği verilmiş yukarıda, Rockstar hiçbir zaman bu kadar optimizasyon engellisi bir şekilde karşımıza çıkmadı genelde fazla satılmasının da bir yönü bu. Çünkü piyasadaki birkaç yıllık da olsa zamanın fena olmayan oyuncu bilgisayarlarında da oyun çalıştırılabilecek halde oluyor. RDR 2 oynatan kart GTX 1060 RDR 2 çıkmadan 2 yıl önce çıkmıştı, bilgisayara gelmeden 3.

Tabii, fragmana baktım ve sadece bakmakla anladım. Senin sistemin o oyunu kaldırmayacak. Konu çözüldü, kilitlenebilir.

Yani 4060/4060 Ti kaldırmazsa ne kaldıracak? Allah askına insanları bos yere ümidini kırmayın. Bilmeden de yorum yapmamanız sizin için en dogrusu. Bu sistem düşük ayarlarda rahat 60 FPS verir. Ayrıca Rockstar'ın ne cıkaracıgını zannettiniz? 4090 veya 1 yıla cıkacak 5xxx serisi falan mı? Öyle olsaydı eger oyun hiç satılmazdı ve bunu da ön görerek minimum sistem gereksinimi 3060 olur (o da en fazla değer, 2070 bile acabilir) Ti bile değil, ki o da fazla aslında. Trailer biraz benim gözümde de büyüdü ama öyle olmayacagını biliyoruz. Olsa hiç satmaz cok rahat acar sistemi.

Biliyorsunuz ki trailer yayınlandı. Belki gereksinimleri aşağı yukarı tahmin edenler olmuştur. Sizce benim sistemim kaldırır mı? Sistemim:
RTX 4060 8 GB laptop.
i5 13500H.
500 GB SSD.
16 GB RAM
yani en kötü ihtimalle düşük ayarlarda 60 fps minimum alırsın, tabii kesin bir şey diyemeyiz ama sistemin gayet yeterli. Cok rahat acar

Minimum RTX 2060 olacağı söyleniyor. İlk önce PS5'e çıkacağı söylendiği için PS5'in özellikleriyle aynı performansta olan en düşük sistemle eş değer olur diye düşünüyorum. Yani sistemin Ultra ayarlarda 200 FPS veremeyecek olsa da rahatlıkla oynatır.

Bana kalırsa 1080 Ti gibi eski amiral gemileri bile açar ama ne tarz bir optimizasyon ve Rockstar neyi tam anlamıyla destekler bilemiyorum. Bence insan yoğunluğu gibi ayarlamalar ve render uzaklığı gibi ayarlar yapılırsa kaldırır bence. Zaten gerekli gereksinimleri ne kadar yüksekte tutarlarsa o kadar az satılır bence oyun.

Rockstar optimizasyon konusunda hata yapmaz. Ancak çok detaylı bir oyun olacak. RDR 2'nin bile sistem gereksinimleri çok yüksek 5 yıllık oyun.

Rockstar optimizasyon konusunda genelde iyi özellikle GTA'larda, şu trilogy saçmalığını saymazsak. İyi optimize ediyorlar çünkü oyunu ne kadar çok kişi oynarsa o kadar para demek haliyle. 4060 low-medium oynatamayacaksa bu oyunu PS5'de nasıl çalıştıracaklar orası da ayrı mesele.

Biliyorsunuz ki trailer yayınlandı. Belki gereksinimleri aşağı yukarı tahmin edenler olmuştur. Sizce benim sistemim kaldırır mı? Sistemim:
RTX 4060 8 GB laptop.
i5 13500H.
500 GB SSD.
16 GB RAM.
Gta serileri hiçbir kullanıcıyı donanım olarak üzmemişti
Cikis tarihi 2025 diyor .. sanmam ki ilk ceyrekte vs gelsin oyun .. RS genelde oyunlarini son çeyrekte çıkarıyor .
Ki bu dediklerimiz ertelenme olmazsa , illa erteleme gelir . Kabaca 2.5 -3 yil var oyuna .

Nvidia ve Amd 5xxx / 7xxx seri kartlari cikar büyük ihtimal seneye . Hatta 6xxx/8xxx modellerde görebiliriz bu sürede .

Bence bu soru icin henüz erken .
Gta serileri hiçbir kullanıcıyı donanım olarak üzmemiştir.

GTA serileri hiçbir kullanıcıyı donanım olarak üzmemişti.
GTA serileri hiçbir kullanıcıyı donanım olarak üzmemiştir.

GTA 5'i i5 3.nesil laptopum açıyor. Hesabını siz görün 2 GB VRAM'la bile 45 FPS alıyorum Online'de. Bu dediğiniz kartlar sizi rahaat rahat oynatır. Tartışılması gereken konu oyunu açıp açmaması değil; bu ekran kartı Full ayar oynatır mı olsun. Bence Full oynatmasa bile orta-yüksek arası 60FPS alırsınız DLSS3+fg

Geri
Yukarı