RTX 4060 sistem için tavsiye

İncredibleBoy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W
Biostar B550MH 4000Mhz OC S+V+GL DDR4 AM4 (mATX)
Inno3D RTX4060 Twin x2 OC 8GB 128Bit GDDR6
GSKILL RipjawsV 16GB (2x8) Siyah 3200MHz DDR4 CL16
Merhaba arkadaşlar. Aşağıda bıraktığım sistemi (ekran görüntüsü) almayı düşünüyorum, hangi ekran kartı INNO ve Palit'in X2 ve Dual seçenekleri mevcut, hangi anakart B450 vs B550, bütçem 20 21k aralığında, ekleyip çıkarmam gereken bir şey var ise veya buna benzer daha kullanışlı sistem varsa link bırakabilirsiniz, fikirlerinizi bekliyorum.

Sistem linki;

Dosya Ekleri

• E8ACFD46-D192-4C5D-A5CC-BFB5D4BE0092.png
    E8ACFD46-D192-4C5D-A5CC-BFB5D4BE0092.png
    131,1 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Aşağıda bıraktığım sistemi (ekran görüntüsü) almayı düşünüyorum, hangi ekran kartı INNO ve Palit'in X2 ve Dual seçenekleri mevcut, hangi anakart B450 vs B550, bütçem 20 21k aralığında, ekleyip çıkarmam gereken bir şey var ise veya buna benzer daha kullanışlı sistem varsa link bırakabilirsiniz, fikirlerinizi bekliyorum.

Sistem linki;

Oynayacağınız oyunlara bağlı 1080p Valorant falan oynancaksa alınmaz ama hikayeli oyunlae varsa alınır.

Sistem linki;
Anakartı B550 yaparsan güzel olur,
Sıvı soğutucuya ihtiyaç yok, kule tipi soğutucu yeterli olur, sıvı soğutucu ile fiyat farkı yoksa sıvı soğutucu da alınabilir, 120 yeterli olur.
Oyunları 1080p çözünürlükte çok rahat oynatır.
İnno ve Palit arasında fark yok, ikisi de giriş seviye kart sunuyor. Bütçe ne kadara kadar çıkabilir?

Sıvı soğutucuya ihtiyaç yok, kule tipi soğutucu yeterli olur, sıvı soğutucu ile fiyat farkı yoksa sıvı soğutucu da alınabilir, 120 yeterli olur.
INNO ve Palit arasında fark yok, ikisi de giriş seviye kart sunuyor. Bütçe ne kadara kadar çıkabilir?

Neden dislike atıyorsunuz. DLSS kullanmayacaksa RX7600 ile performansı aynı ve fiyatları daha ucuz.

Oynayacağınız oyunlara bağlı 1080p Valorant falan oynancaksa alınmaz ama hikayeli oyunlae varsa alınır.

Valorant, RDR2, LoL tarzı oyunlar oynamayı düşünüyorum, YouTube'dan sistemin videolarını izledim neden oynanmaz acaba?

INNO ve Palit arasında fark yok, ikisi de giriş seviye kart sunuyor. Bütçe ne kadara kadar çıkabilir?

Hocam kule tipi soğutucular 800 TL civarında aralarında 200 TL fark var sıcak yerde yaşıyorum sıvı soğutucu daha kullanışlı olur benim adıma. Bütçem sistem için Max 21.5k monitör ve diğer ekipmanlar da var çünkü bu dizdiğim sistem bile bana şu an ekipmanlarla 25.500 TL'ye geliyor.

Valorant, RDR2, LoL tarzı oyunlar oynamayı düşünüyorum, YouTube'dan sistemin videolarını izledim neden oynanmaz acaba?

Hocam kule tipi soğutucular 800 TL civarında aralarında 200 TL fark var sıcak yerde yaşıyorum sıvı soğutucu daha kullanışlı olur benim adıma. Bütçem sistem için Max 21.5k monitör ve diğer ekipmanlar da var çünkü bu dizdiğim sistem bile bana şu an ekipmanlarla 25.500 TL'ye geliyor.

Şöyle diyeyim oynadıgın tarz oyunlar islemci odaklı ve DLSS kullanılmıyor 4000 serisinin yaptıgı şey DLSS ile FPS artırmak. Ondan RX7600'lu sistemlere yönelebilirsin. RTX 4060'ın performansı RX7600 ile aynı. NVIDIA istiyorum dersen alabilirsin.(düzenleme: RDR'yi görmedim RTX4060 al)

Ekstra olarak OC versiyonunu al 300 TL fark var. Değermi derseniz değer.

Şöyle diyeyim oynadıgın tarz oyunlar islemci odaklı ve DLSS kullanılmıyor 4000 serisinin yaptıgı şey DLSS ile FPS artırmak. Ondan RX7600'lu sistemlere yönelebilirsin. RTX 4060'ın performansı RX7600 ile aynı. NVIDIA istiyorum dersen alabilirsin.(düzenleme: RDR'yi görmedim RTX4060 al)

Ekstra olarak OC versiyonunu al 300 TL fark var. Değermi derseniz değer.

Hocam su an olarak en F/P sistem bu, alternatif varsa atabilirsiniz, işlemciyi 5700X anakartı B550 yapıp satın almayı düşünüyorum. 1080p 144Hz monitör alacağım bu arada.

Sistem linki;
Merhaba,

RTX 4060 hakkında incelemeler pek iyi değil. İsterseniz biraz araştırın derim.
Özellikle DLSS'e mahküm ve performansı yeni nesil GPU'lara göre altta kalıyor.
8 GB vram mesela artık yeni nesil oyunlarda az kalacağı yorumları var.

Firmalarının ve yeni nesin konsolların 10GB'ı gelecek seneden itibaren standart hale geleceği konuşuluyor.

Merhaba,

RTX 4060 hakkında incelemeler pek iyi değil. İsterseniz biraz araştırın derim.
Özellikle DLSS'e mahküm ve performansı yeni nesil GPU'lara göre altta kalıyor.
8 GB VRAM mesela artık yeni nesil oyunlarda az kalacağı yorumları var.

Firmalarının ve yeni nesin konsolların 10GB'ı gelecek seneden itibaren standart hale geleceği konuşuluyor.

Hocam su an için en iyi seçenek bu görünüyor. Darboğaz yaşamamak adına Valorant LoL gibi oyunlarda işlemciyi 5700X anakartı B550 yapıp satın alacağım.
HDD olarak bunu düşünüyorum.
Monitör da en iyi seçenek de bu gibi duruyor
Bütçem biraz daha geniş olsaydı 4070 Ti modellerine bakabilirdim ekipmanlar dahilinde bu sistem 27.500 TL'ye mal oluyor bana.

Hocam su an için en iyi seçenek bu görünüyor. Darboğaz yaşamamak adına Valorant LoL gibi oyunlarda işlemciyi 5700X anakartı B550 yapıp satın alacağım.
HDD olarak bunu düşünüyorum.
Monitör da en iyi seçenek de bu gibi duruyor
Bütçem biraz daha geniş olsaydı 4070 Ti modellerine bakabilirdim ekipmanlar dahilinde bu sistem 27.500 TL'ye mal oluyor bana.
Depolama için HDD hala iyi. ama 4060'a valorant gibi fps isteyen oyunlarda daha iyi seçenekler var. Radeonlara bakın derim.

Geri
Yukarı