RTX 4060 sistemde LoL anlık takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Berk Chelik

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston 480 GB
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
B460M-A PRO
İşlemci
i3 10100f
Oyunu sabitlesem de sınırsız FPS kullansam da aynısı oluyor, FPS asla 150'nin altına düşmüyor lakin anlık olarak takılıyor. Bunu MSI Afterburner'dan izledim ve takıldığı esnalarda frametime nin yükseldiğini gördüm. Monitörüm 75 hz 75 FPS ye sabitlesem takıldığı esnada 74-73 e düşüyor. 120 FPS'ye sabitlesem yine takıldığı esnada 118-119 a düşüyor. Bunun sebebi nedir asla çözemiyorum. Özellikle takım savaşlarında çok skill kullanıldığı esnada veya ilk kan döküldü, ikide iki dörtde dört gibi efektli bildirimler geldiğinde de oluyor.

Oyunu sabitlesem de sınırsız FPS kullansam da aynısı oluyor, FPS asla 150'nin altına düşmüyor lakin anlık olarak takılıyor. Bunu MSI Afterburner'dan izledim ve takıldığı esnalarda frametimenin yükseldiğini gördüm. Monitörüm 75 Hz 75 FPS'ye sabitlesem takıldığı esnada 74-73'e düşüyor. 120 FPS'ye sabitlesem yine takıldığı esnada 118-119'a düşüyor. Bunun sebebi nedir asla çözemiyorum. Özellikle takım savaşlarında çok skill kullanıldığı esnada veya ilk kan döküldü, ikide iki dörtde dört gibi efektli bildirimler geldiğinde de oluyor.

Hocam işlemciyi değiştirmeden önce oyun içinde FPS'i 144'e sabitleyip gölgeleri kapamayı deneyebilir misiniz?
Ben ve birkaç arkadaşımda takılma sorunu bu şekilde çözülmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı