RTX 4060 sistemde RDR 2 Tripple Bufning ve NVIDIA Reflex açılmalı mı?

Slyrox

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rtx 4060
İşlemci
İ5 12400f
RDR 2'de bu iki ayar açılmalı mı? Ve Clarity FX dosyası yükledim ama hala sanki hareket edince bulanıklık oluyor. Ve bulutlarda hafif pikselleşme var.

TAA'nın doğal etkisi bulanıklıktır. TAA çok iyi aliasing etkisini temizler ancak bulanıklık yaratır. İnternette TAA bulanıklık etkisini azaltan ayar fixleri olması lazım. Sharpness değerlerini yükseltmek iyileştirebilir, çok arttırırsanız görüntünüz yağlı boya gibi olur. TAA kullanmayarak pekala düzeltebilirsin. Sorun TAA'dan değilse FSR'dendir. FSR 2, TAA'ya benzer bir şekilde çalışır ve TAA zorunlu olarak açılır. Hiçbiri değilse daha detaylı değinirsen sorununa daha fazla ayar önerilebilir.

Triple Buffering işlenen kareleri VRAM içerisinde ek bufferlarda saklar. FPS stabilitesinin az olduğu durumlarda görüntüdeki shutterleri çok azaltır. Genellikle lazım değildir ancak görüntü akıcı hissettirmiyorsa açabilirsin.

NVIDIA Reflex ise input lagı azaltır. Açabilirsin, görüntüye olumsuz veya olumlu bir etkisi olmaz.

Son düzenleme:
TAA'nın doğal etkisi bulanıklıktır. Çok iyi aliasing etkisini temizler ancak bulanıklık yaratır. İnternette TAA bulanıklık etkisini azaltan ayar fixleri olması lazım. Sharpness değerlerini yükseltmek iyileştirebilir, çok arttırırsanız görüntünüz yağlı boya gibi olur.

Bulanıklığın gitmesi için clarity FX ayarını yüklemiştim. Sharpness dediğiniz TAA shapering mi?

Bulanıklığın gitmesi için clarity FX ayarını yüklemiştim. Sharpness dediğiniz TAA shapering mi?
Evet. FSR kullanıyorsan FSR'nin sharpness'i daha iyi sonuç veriyor. DLSS kullanıyorsan onun da kendi sharpness ayarı olmalı.

Evet. FSR kullanıyorsan FSR'nin Sharpness'i daha iyi sonuç veriyor. DLSS kullanıyorsan onun da kendi sharpness ayarı olmalı.

DLSS sherpening i ne kadar yükseltsem de böyle bir görüntü oluşuyor. Bulutlar da çok kötü görünüyor.

Dosya Ekleri

• 20231231_135803.jpg
    20231231_135803.jpg
    303,4 KB · Görüntüleme: 15
  • 20231231_140039.jpg
    20231231_140039.jpg
    339,7 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı