RTX 4060 Ti 16 GB sistem için monitör önerisi

Baiter

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta görüldüğü gibi yeni sistem aldım ancak monitör araştırıp duruyorum. Birkaç gündür bir türlü emin olamadım tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum F/P elbette tercihimdir. İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.

Başlıkta görüldüğü gibi yeni sistem aldım ancak monitör araştırıp duruyorum. Birkaç gündür bir türlü emin olamadım tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum F/P elbette tercihimdir. İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.

Bende 8 GB var G24F-2 kullanıyorum.

IPS dışında bir şey alma, VA monitörler yüksek Hz ile daha ucuza geliyorlar ama renk doğrulukları daha kötü ve pixellerin fiziksel olarak açılıp kapanma süreleri bir tık daha yavaş olduğu için hareketli noktalar arkalarında iz bırakabiliyor. (ürün açıklamasında yazan 1ms gecikme süresi bununla alakalı değil.)
165Hz olan VA panaller gene bir tık daha iyi ama aşağıdaki videoya bakarsan hala sıkıntı olduğunu görebilirsin.
(144Hz VA vs. 165Hz VA )

1704702338313.png

Durumun ne olduğu görerek daha iyi anlayabilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de VA paneller genelde kavisli oluyor, arkanda cam varsa her türlü sorun olur da kavisli monitörde daha fazla oluyor, arkadaşım sırf bu sebepten monitörünü aşağıya doğru eğmek zorunda kalmıştı

1704702833041.png

IPS dışında bir şey alma, VA monitörler yüksek Hz ile daha ucuza geliyorlar ama renk doğrulukları daha kötü ve pixellerin fiziksel olarak açılıp kapanma süreleri bir tık daha yavaş olduğu için hareketli noktalar arkalarında iz bırakabiliyor. (ürün açıklamasında yazan 1ms gecikme süresi bununla alakalı değil.)
165Hz olan VA panaller gene bir tık daha iyi ama aşağıdaki videoya bakarsan hala sıkıntı olduğunu görebilirsin.
(144Hz VA vs. 165Hz VA )

Eki Görüntüle 2078111

Durumun ne olduğu görerek daha iyi anlayabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de VA paneller genelde kavisli oluyor, arkanda cam varsa her türlü sorun olur da kavisli monitörde daha fazla oluyor, arkadaşım sırf bu sebepten monitörünü aşağıya doğru eğmek zorunda kalmıştı.

Eki Görüntüle 2078112

Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim keşke peşine birkaç monitör de önerseydiniz hocam yine de sağ olun.

Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim keşke peşine birkaç monitör de önerseydiniz hocam yine de sağ olun.

Kendim alıp kullanmadığım bir şeyi düzgünce öneremem ama bunun için satılan sitede kötü yorumlara bakmak ve öğrenmek mümkün sanırım

Bütçen nedir? Sadece özelliklerine bakarak monitör önerebilirim

Ortalama 5-6k civarları diyebilirim 2K düzgün bir monitör fazla pahalı mecbur 1080p alacağım gibi duruyor.

@kurejirin
İki dk Discord gelir misin biraz spam yapacağım. Bir de özelden yardımlaşma diye şikayet etmeyin, temize çektikten sonra buraya da yazacağım. (burada yapmam da mümkün ama burada canlı konuşmak ve cevap almak zor/yavaş)

Son düzenleme:
@Kurejirin
İki dk Discord gelir misin biraz spam yapacağım. Bir de özelden yardımlaşma diye şikayet etmeyin, temize çektikten sonra buraya da yazacağım. (burada yapmam da mümkün ama burada canlı konuşmak ve cevap almak zor/yavaş)

Discord özel gelebilirim fakat sesli vs konuşmam mümkün değil şu an işteyim müsait oldukça yazıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı