RTX 4060 Ti 16 GB vs RX 6800 XT

Hayır kesinlikle çok dengesiz bir kart ve siz sadece saf güçe bakıyorsunuz render vs. yaparken gene önde CUDA çekirdekleri sayesinde.
Render için zaten NVIDIA öneriyoruz ama bu karşılaştırma biraz sıradışı. Biri 2K, biri 1080p kartı.
4060 tabii ki. AMD daha kendi kartına adam gibi yazılım üretemeyen bir marka işlemcileri güzel ama ekran kartında çöp gibi görüyorum buna bütçeyi dahil etmiyorum tabii ki.
NVIDIA'dan bahsetmişsin daha çok.

Hayır kesinlikle çok dengesiz bir kart ve siz sadece saf güçe bakıyorsunuz render vs. yaparken gene önde CUDA çekirdekleri sayesinde.
CUDA çekirdeğiyle işin varsan NVİDİA alırsın.

Render için zaten NVIDIA öneriyoruz ama bu karşılaştırma biraz sıradışı. Biri 2K, biri 1080p kartı.

NVIDIA'dan bahsetmişsin daha çok.
Konuyu açma sebebim fiyatları aynı kartların. Hangisini alırdınız diye sordum. RTX 4060 Ti diyenlerin kafasını anlamıyorum tabi.

Her şey kas gücü değilki yanında teknolojilerde önemli. Blender yaptığım için 4060 Ti alırdım
Herşey kas gücü maalesef. Her oyuna DLSS geleceği ne malum. DLSS olan oyuna otomatik şekilde FSR geliyor ki DLSS3 ile aralarında max 5 6 fps oluyor. AMD orada kas gücüyle kapatıyor farkını.

Konuyu açma sebebim fiyatları aynı kartların. Hangisini alırdınız diye sordum. RTX 4060 Ti diyenlerin kafasını anlamıyorum tabi.
4060 Ti daha iyi olur aslında ama 2K'da üzer 4060 Ti. Monitörünüz 1080p ise ve 1080p oyunculuk için kullanacaksanız; 4060 Ti ama 2K monitörünüz varsa ve 2K oyunculuk için kullanacaksanız; 6800 XT.

Herşey kas gücü maalesef. Her oyuna DLSS geleceği ne malum. DLSS olan oyuna otomatik şekilde FSR geliyor ki DLSS3 ile aralarında max 5 6 fps oluyor. AMD orada kas gücüyle kapatıyor farkını.
FSR 2 ile DLSS 3 arasındaki fark 5-6 FPS değil ama FSR 3 çıktığında, büyük ihtimalle dediğin gibi olacak.

4060 Ti daha iyi olur aslında ama 2K'da üzer 4060 Ti. Monitörünüz 1080p ise ve 1080p oyunculuk için kullanacaksanız; 4060 Ti ama 2K monitörünüz varsa ve 2K oyunculuk için kullanacaksanız; 6800 XT.
Yine 6800xt 😅

CUDA çekirdeğiyle işin varsan NVIDIA alırsın.

Konuyu açma sebebim fiyatları aynı kartların. Hangisini alırdınız diye sordum. RTX 4060 Ti diyenlerin kafasını anlamıyorum tabii.

Madem bu kadar netsiniz ve kas gücüne önem veriyosunuz alın geçin neden fikrinizi kendi kafanızda kilitlemenize rağmen burada boş konuşuyorsunuz?

Güç tüketimi farkı baya çok aralarında. Bende 4060 Ti alırım ama benim burda değinmek istediğim şey daha güçlü birşey almak varken niye daha güçsüzünü alayım.

Madem bu kadar netsiniz ve kas gücüne önem veriyosunuz alın geçin neden fikrinizi kendi kafanızda kilitlemenize rağmen burada boş konuşuyorsunuz?
Sırf NVİDİA fanboylarını görmek için açtım konuyu. Kas gücü diyosunuz FSR ne güne duruyor. Millet AMD ekran kartı dendiği zaman akıllarına gelen tek şey kas gücü. Ama NVİDİA dediğimiz zaman akıllarına gelen direkt şey. DLSS 3 RTX.

Burada insanlar bir konu açar ve bu konu hakkında tartışırlar.

Hepimiz kardeşiz bitsin artık şu nvdia amd kavgası. AMD daha iyi.

Güç tüketimi farkı baya çok aralarında. Bende 4060 Ti alırım ama benim burda değinmek istediğim şey daha güçlü birşey almak varken niye daha güçsüzünü alayım?
Daha yeni ve daha teknolojik. RX 7700 ve FSR 3 falan çıksaydı, onla karşılaştırmak daha mantıklıydı.
Sırf NVİDİA fanboylarını görmek için açtım konuyu. Kas gücü diyosunuz FSR ne güne duruyor?
AMD fanboylarını gördünüz daha çok. Bu arada FSR, DLSS 3'ün rakibi değil. Daha FSR 3 çıkmadı. Tam bilginiz yok sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı