RTX 4060 Ti 16 GB vs RX 6800 XT

Daha yeni ve daha teknolojik. RX 7700 ve FSR 3 falan çıksaydı, onla karşılaştırmak daha mantıklıydı.

AMD fanboylarını gördünüz daha çok. Bu arada FSR, DLSS 3'ün rakibi değil. Daha FSR 3 çıkmadı. Tam bilginiz yok sanırsam.
Ben FSR 3 çıktığını söylediğimi hatırlamıyorum. Şimdi DLSS 3 ile FSR 2.0 arasında dağlar kadar fark var okay. Ama 2sini açtığımız zaman 6800 xt her türlü önüne geçiyor. Xt'siz modelide aynı şekilde.

Ben FSR 3 çıktığını söylediğimi hatırlamıyorum. Şimdi DLSS 3 ile FSR 2.0 arasında dağlar kadar fark var okay. Ama 2sini açtığımız zaman 6800 xt her türlü önüne geçiyor. Xt'siz modelide aynı şekilde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Spiderman ve cyberpunk AMD bu oyunlarda düşük performans veriyor.
Birkaç oyunda daha önde. "Her türlü öne geçiyor" diyen sizdiniz. Maalesef ki öyle değil. 6000 serisi, 3000 serisinden önde olabilir ama 4000 ile yarışamaz.

AMD ekran kartlarını sevemedim bir türlü. Bende var ve bence 4060 Ti.
Milletin rx 580'de yaşadıkları sıkıntılar yüzünden. Kullanmayanlarda aynı şekilde. Görüyolar hmm böyle olmalı diyerek direkt kötülüyolar. Ben AMD'ciyim. NVİDİA'ın sürekli birşeylerden kısmasına ayar olmaya başladım.

Birkaç oyunda daha önde. "Her türlü öne geçiyor" diyen sizdiniz. Maalesef ki öyle değil. 6000 serisi, 3000 serisinden önde olabilir ama 4000 ile yarışamaz.
4070 Ti 4080 ve 4090 ile yarışamaz doğru diyorsunuz.

RX 4060 Ti 16 GB.

RX 6800 XT 16 GB.

Hangi kartı alırdınız? Sebepleriyle yazınız.

6800 XT kart aldım geçenlerde, oyunlarda performansı 4060 Ti göre daha iyi fakat yazılım sorunları var. Sizin için sorun değilse (benim için olmadı, sadece driver güncellemeyi unutmamak gerek) 6800 XT tercih ederim fiyat farkıda var sonuçta.

Birkaç oyun dediğiniz nedir. RTX açık halde bile geçiyor yani. 2 oyunda düşük FPS sergiledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı