RTX 4060 Ti düşük watt tüketiyor

Unkrow

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : MSI RTX 4060 TI VENTUS 2X BLACK
İşlemci : I5 12400F 2.5GHZ
Anakart : ASUS TUF B760M PLUS D4 WI-FI
Ram : KINGSTON FURY BEAST 32GB(16x2) 3200MHZ
Ssd : KINGSTON KC3000 2TB
Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi ekran kartım gerçekten düşük watt çekiyor. Ekran kartım en fazla 100W görüyor ve birebir aynı konfigürasyona sahip olduğum bazı test videolarında hem 30-60W fark hem de 20-30 FPS'e kadar fark olduğunu fark ettim. Kullanım yüzdesi vs. sorunsuz fakat düşük watt kullanımı yüzünden performansımın düştüğünü düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

İşlemci kaynaklı o zaman hocam darboğaz ediyordur.

Darboğazda değil kanka R7 5800x3D var fazlasıyla rahat besleyecek bir işlemci sıcaklıktada sorun yok sorunumuz seninle bire bir aynı diye düşünüyorum ben M.2 SSD'de aldım yeni yine çözülmedi sen çözersen haber et bana ben de yapayım aynısını teşekkürler yardım etme niyetinde bulunduğun için.

Darboğazda değil kanka R7 5800x3D var fazlasıyla rahat besleyecek bir işlemci sıcaklıktada sorun yok sorunumuz seninle bire bir aynı diye düşünüyorum ben M.2 SSD'de aldım yeni yine çözülmedi sen çözersen haber et bana ben de yapayım aynısını teşekkürler yardım etme niyetinde bulunduğun için.
Hocam öncelikle günaydın, sorunu düzeltmeyi başardım. Afyerburner'ın User Interface kıdmından "MSI Mystic Afterburner skim by Derex Design" kısmını seçip geri ana uygulamaya döndüm. Sonra fan sekmesinden power limiti 62'den 100'e çektim ve şuan olması gerektiği gibi tam 160w çekiyor. :)

Hocam öncelikle günaydın, sorunu düzeltmeyi başardım. Afyerburner'ın user ınterface kıdmından "MSI mystic Afterburner skim by derex design" kısmını seçip geri ana uygulamaya döndüm. Sonra fan sekmesinden Power limiti 62'den 100'e çektim ve şu an olması gerektiği gibi tam 160W çekiyor. :)

Ben de zateno dizayn seçili ve Power limit zaten 100 ama sorun hala devam etmekte şaka gibi çıldırmamak elde değil.

Hocam öncelikle günaydın, sorunu düzeltmeyi başardım. Afyerburner'ın User Interface kıdmından "MSI Mystic Afterburner skim by Derex Design" kısmını seçip geri ana uygulamaya döndüm. Sonra fan sekmesinden Power limiti 62'den 100'e çektim ve şu an olması gerektiği gibi tam 160W çekiyor. :)

Aynı kartı kullanıyorum bir türlü watt arttıramadım.
Her düştüğünde FPS yerlere iniyor.

Ben de zateno dizayn seçili ve Power limit zaten 100 ama sorun hala devam etmekte şaka gibi çıldırmamak elde değil.

Halledebildiniz mi?

Hayır sorun devam sırf bu sorun yüzünden semi Pro olduğum oyunu bırakıp CS2'ye başladım çünkü daha düşük gereksinimli bir oyun ve GPU'yu düşük kullansa dahi oyun akıcı :D

AAA bir oyuna girdiğinizde ne yapıyorsunuz :D

Hayır sorun devam sırf bu sorun yüzünden semi Pro olduğum oyunu bırakıp CS2'ye başladım çünkü daha düşük gereksinimli bir oyun ve GPU'yu düşük kullansa dahi oyun akıcı :D
Birde hocam merak ettiğim bir nokta var hiç furmark testi yaptınız mı?
Orada ne kadar watt çekiyor?

Son düzenleme:
AAA nedir? Kaç watt çektiğine bakmıştım ama hatırlamıyorum belki PSU kaynaklıdır zaten değiştirmediğim bir tek PSU kaldı.

Üst kalite oyunlar işte atıyorum TLOU veya Cyberpunk bu gibi oyunlarda bu dediğim problem ciddi FPS düşürüyor.
Benim FurMark testinde 162 watt çekiyor ancak işte oyunlarda bunu yapamıyorum.

Geri
Yukarı