RTX 4060 Ti düşük watt tüketiyor

Unkrow

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : MSI RTX 4060 TI VENTUS 2X BLACK
İşlemci : I5 12400F 2.5GHZ
Anakart : ASUS TUF B760M PLUS D4 WI-FI
Ram : KINGSTON FURY BEAST 32GB(16x2) 3200MHZ
Ssd : KINGSTON KC3000 2TB
Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi ekran kartım gerçekten düşük watt çekiyor. Ekran kartım en fazla 100W görüyor ve birebir aynı konfigürasyona sahip olduğum bazı test videolarında hem 30-60W fark hem de 20-30 FPS'e kadar fark olduğunu fark ettim. Kullanım yüzdesi vs. sorunsuz fakat düşük watt kullanımı yüzünden performansımın düştüğünü düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

Ekran kartı modelin nedir? MSI Afterburner kullanarak çok olmasa bile biraz Power Limiti arttırabilirsin. Böylece kart daha fazla güç çeker. Performansı daha iyi olur ama daha çok ısınır. OC gibi düşünebilirsin. Ama OC'nin en basit ve en güvenli halidir.

Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi ekran kartım gerçekten düşük watt çekiyor. Ekran kartım en fazla 100W görüyor ve birebir aynı konfigürasyona sahip olduğum bazı test videolarında hem 30-60W fark hem de 20-30 FPS'e kadar fark olduğunu fark ettim. Kullanım yüzdesi vs. sorunsuz fakat düşük watt kullanımı yüzünden performansımın düştüğünü düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

Birebir aynı problemi 3060 Ti ile yaşıyorum PSU muz yeterli ama eski olduğu için bu sorunu yaşıyor olabilir miyiz acaba? Bu yüzden ekran kartı kullanımımda düşük kalıyor hangi ayarı yaparsam yapayım ama test videosunda adam benimle aynı ayarlarda ve aynı sistemde 80 GPU kullanımı varken benimki 50 üstünü görmüyor.

Ekran kartı modelin nedir? MSI Afterburner kullanarak çok olmasa bile biraz Power Limiti arttırabilirsin. Böylece kart daha fazla güç çeker. Performansı daha iyi olur ama daha çok ısınır. OC gibi düşünebilirsin.
MSI RTX 4060 Tİ Ventus 2X Black kullanıyorum hocam. Afterburner'dan voltage limit ayarını açıp +100'e çekip denedim fakat kullanım yine maksimum 100w'da kaldı.

Laptopsa 100w geçmiyor zaten adam akıllı nvdia sınırlayıcı getirmişti galiba.

Birebir aynı problemi 3060 Ti ile yaşıyorum PSU muz yeterli ama eski olduğu için bu sorunu yaşıyor olabilir miyiz acaba? Bu yüzden ekran kartı kullanımımda düşük kalıyor hangi ayarı yaparsam yapayım ama test videosunda adam benimle aynı ayarlarda ve aynı sistemde 80 GPU kullanımı varken benimki 50 üstünü görmüyor.
Ram tek kanal mı hocam?

Laptopsa 100w geçmiyor zaten adam akıllı nvdia sınırlayıcı getirmişti galiba.
Masaüstü kullanıyorum hocam 750W' 80+Bronze bir PSU'ya sahibim hattta.

Şuanda müsait değilim hocam ama isterseniz oynadınız oyunlarda testlere bakıp kaç watt çektiğini kıyaslayabilirsiniz.
Mesela RDR2'de maksimum 100W alıyorum ve 80fps ortalamaya sahip oluyor. Fakat testlerde 130-160W kullanıyor ve 100fps ortalamaya sahip oluyor.

Srıf bu durum için RAM'i yükselttim çift kanal 2x16 3600MHz CL16 ama değişen bir şey olmadı her oyunda aynı hani sistemim için almam gereken performansı hiçbir oyunda alamıyorum.
İşlemci kaynaklı o zaman hocam darboğaz ediyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı