RTX 4060 Ti oyunlarda %70 kullanılıyor

serefcg

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda darboğaz olmadığını düşünüyorum ancak ekran kartım çoğu oyunda %70-80 barajında kullanılıyor ve istediğim FPS değerini alamıyorum. Aşağıya Crysis Remastered'dan bir ekran görüntüsü bıraktım tüm ayarlar en yüksekte ancak ekran kartı kullanımım %78. bunun sebebi nedir?

Ekran görüntüsü 2024-04-01 162740.png

Fikir vermesi için sistem özelliklerim:

Zotac RTX 4060 Ti 8 GB.
Intel i5-13400F
16x2 32 GB 3200 MHz DDR4 RAM.

Merhaba. Bilgisayarımda darboğaz olmadığını düşünüyorum ancak ekran kartım çoğu oyunda %70-80 barajında kullanılıyor ve istediğim FPS değerini alamıyorum. Aşağıya Crysis Remastered'dan bir ekran görüntüsü bıraktım tüm ayarlar en yüksekte ancak ekran kartı kullanımım %78. bunun sebebi nedir?

Eki Görüntüle 2156296

Fikir vermesi için sistem özelliklerim:

Zotac RTX 4060 Ti 8 GB.
Intel i5-13400F
16x2 32 GB 3200 MHz DDR4 RAM.

CPU kullanımı çekirdek çekirdek değil de ortalama kullanım olarak açarsanız darboğaz olup olmadığını daha rahat anlayabiliriz.

Yani daha fazlasına gerek var mı? Monitörün kaç Hz? Oyunda FPS kilitlemiş olabilir misin?

Özel olarak kilitlemediyse eğer oyunlar genelde 60, 75, 90, 120, 144 aralığında kitler.
Yani serbest kullanım bu.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Oyundan da kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta bu bir remake olsa da eski teknolojiyle dizayn edilmiş bir oyun. O yüzden oyun da sıkıntı yaratıyor olabilir.

Oyundan da kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta bu bir remake olsa da eski teknolojiyle dizayn edilmiş bir oyun. O yüzden oyun da sıkıntı yaratıyor olabilir.

Çoğu oyunda demiş arkadaş.
Aynı sorun bende de vardı ben NVIDIA kontrol panelinden birkaç ayarla çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı