RTX 4060 Ti sistemde çökmeler

mehmet123x

Zeptopat
Daha fazla  
Vatan'dan 1-2 hafta önce bir bilgisayar aldım sistemim RTX 4060 Ti R5 5600X B550M DS3H 32 GB RAM 1TB M.2 SSD ama Valorant'ta işlemcim 80 dereceleri görüyor ayrıca durduk yere oyunlar çöküyor. Bu benim ile alakalı bir sorun mu? Örneğin arkadaşımla konuşurken Discord kapanıp açılmıştı ve Minecraft'da düşük FPS'ler alıyorum gibi kiminle konuşmam lazım?

Vatanadna almasaydin keşke kesin kaziklamislardir.

Neyse sorunun için format attıktan, bütün sürücü ve BIOS'u gunceledikten sonra hala devam ediyorsa testlere sokup nerede sıkıntı varsa onu vatana gönderebilirsin.
Hiçbir şeyle uğraşmayın vatana goturebilirsin ama onlar çok oyalar.

İşlemci sıcaklığı için bios'tan Core performance boost açıksa kapatabilirsiniz. Stok fan kullanıyorsanız bir tane kule tipi fan almanızı tavsiye ederim. Çok ısındığı için böyle durumlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Minecraft içinde optifine gibi optimizasyon araçları kuruyorlardı. Çok bilmiyorum o tarafı ama optimize sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Java sürümü ile de alakalı olabilir.
Referans Video

İşlemci sıcaklığı için bios'tan Core performance boost açıksa kapatabilirsiniz. Stok fan kullanıyorsanız bir tane kule tipi fan almanızı tavsiye ederim. Çok ısındığı için böyle durumlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Minecraft içinde optifine gibi optimizasyon araçları kuruyorlardı. Çok bilmiyorum o tarafı ama optimize sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Java sürümü ile de alakalı olabilir.
Referans Video
Bu sistem Minecraft'ta düşük FPS optimizasyondan dolayı hissettirmez. Sürücü sorunudur muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı