RTX 4060 Ti sistemde GTA 5 FPS 70-90 FPS nasıldır?

1080p ise idare edebilir bende de 4060 Ti var ama sanırım sendeki işlemci tam anlamıyla besleyemiyor olabilir oyunu. Benzeri sorunu bende Rust oyununda yaşıyorum FPS 100-200 arası geziyor ama GPU kullanımı %60'larda CPU ise %30'larda yani darboğazda yok.
Bu daha çok oyunun ayarından da kaynaklanıyor olabilir. Advanced ayarları salla. Normal ayarlardan her şeyi Full'e dayandır keyfine bak.
Genelde oyun kaynaklı böyle sorunlar olabiliyor normal.
Başka oyunlardaki FPS değerlerini de verseydin karşılaştırabilirdim kendimle :)
Ama sorun yok hatta benim CPU yanıyor cayır cayır sıvı soğutucu olmadığından senin değerler gayet güzel.
Bir tek işte ekran kartı kullanımı buna bağlı olarak FPS'in düşük bu da genelde oyunlardan kaynaklanır başka oyuna gir %90'larda gezdiğini göreceksin kullanımın ve buna bağlı FPS'in.

1080p ise idare edebilir bende de 4060 Ti var ama sanırım sendeki işlemci tam anlamıyla besleyemiyor olabilir oyunu. Benzeri sorunu bende Rust oyununda yaşıyorum FPS 100-200 arası geziyor ama GPU kullanımı %60'larda CPU ise %30'larda yani darboğazda yok.
Bu daha çok oyunun ayarından da kaynaklanıyor olabilir. Advanced ayarları salla. Normal ayarlardan her şeyi Full'e dayandır keyfine bak.
Genelde oyun kaynaklı böyle sorunlar olabiliyor normal.
Başka oyunlardaki FPS değerlerini de verseydin karşılaştırabilirdim kendimle :)
Ama sorun yok hatta benim CPU yanıyor cayır cayır sıvı soğutucu olmadığından senin değerler gayet güzel.
Bir tek işte ekran kartı kullanımı buna bağlı olarak FPS'in düşük bu da genelde oyunlardan kaynaklanır başka oyuna gir %90'larda gezdiğini göreceksin kullanımın ve buna bağlı FPS'in.

Hocam dediğiniz gibi Advanced ayarları falan salladım, oradan sadece gölgelendirme falan Full, çerçeveyi falan saldım, MSAA 4X yaptım şu anda en kalabalık yerdelerde bile 90 FPS alıyorum, normal yerlerde ise 110 130 FPS arası, çok sağ olun gereksiz kafa yordum ya.

GTA'da 100-200 FPS beklemeyin. Oyun motorundan dolayı belli bir FPS üstünü geçince oyunda takılmalar oluyor. Yani FPS normal.

Ayrıca o sistemde 5500 işlemci kötü bir seçim olmuş. 5700x3D gibi bir işlemci olsa anca yeter o ekran kartına.

GTA'da 100-200 FPS beklemeyin. Oyun motorundan dolayı belli bir FPS üstünü geçince oyunda takılmalar oluyor. Yani FPS normal.

Ayrıca o sistemde 5500 işlemci kötü bir seçim olmuş. 5700x3D gibi bir işlemci olsa anca yeter o ekran kartına.

Teşekkür ederim hocam, bütçe olmadığı için 5500 aldım ne yazık ki, ileride daha iyisini alacağım :)

Sistemim.
RTX4060 Ti.
Ryzen 5 5500.
16 GB RAM.
B450M anakart.
Şehir içinde genelde 70 ila 90 arası alıyorum, kapalı alanlarda 180'lere kadar çıkıyor, ısı dereceleri bu şekilde. İzlediğim videolarda (aynı sistem özellikleri) genel olarak 100 FPS alıyorlar ancak bende 70 ila 90 arası genelde. Normal midir?

Eki Görüntüle 1974031

Her şey en yüksek ayarda.
Saçma gelebilir ama çift slot RAM kullanmıyorsan ondan olabilir.

Dostum emin ol dert ettiğin şey çok saçma, tamam o kadar para vermişsin belki uzun saatler oynayacaksın fakat 150 fps almadın diye ölmezsin merak etme. Ben 720p çözünürlükte çamur gibi bir görüntü ile uzun saatler şu oyunun online modunu oynadım. 40 fps civarı r7 250 ile oynuyorum yinede keyifli. Senin very high ayarlarda 70-80 alman bence yeterli. İşlemciye yük binmesin istiyorsan "Population" İsimli 2 ayar var onları en sağdan, bayağı bir sola çekebilirsin. NPC'lerin çeşitliliğini ve fazlalığı ayarını düşürüp işlemci yükünü azaltabilirsin belki daha fazla fps verir ama pek sanmıyorum. Onun dışında diğer ayarlar en yüksekte kalabilir. Herkesin bahsettiği gibi 5500 pek iyi bir işlemci değil 5600'a kıyasla. 5600 mükemmel bir işlemci iken 5500 onun kardeşi gibi bir şey.

Dostum emin ol dert ettiğin şey çok saçma, tamam o kadar para vermişsin belki uzun saatler oynayacaksın fakat 150 FPS almadın diye ölmezsin merak etme. Ben 720p çözünürlükte çamur gibi bir görüntü ile uzun saatler şu oyunun Online modunu oynadım. 40 FPS civarı R7 250 ile oynuyorum yine de keyifli. Senin Very high ayarlarda 70-80 alman bence yeterli. İşlemciye yük binmesin istiyorsan "population" isimli 2 ayar var onları en sağdan, bayağı bir sola çekebilirsin. NPC'lerin çeşitliliğini ve fazlalığı ayarını düşürüp işlemci yükünü azaltabilirsin belki daha fazla FPS verir ama pek sanmıyorum. Onun dışında diğer ayarlar en yüksekte kalabilir. Herkesin bahsettiği gibi 5500 pek iyi bir işlemci değil 5600'a kıyasla. 5600 mükemmel bir işlemci iken 5500 onun kardeşi gibi bir şey.

Yanlış anlamayın hocam, benim sinir olduğum şey oyun testlerinde aynı sistem benden daha fazla alırken bende öyle değildi, bitirdim zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı