RTX 4060 Ti sistemde GTA 5 FPS 70-90 FPS nasıldır?

Daha demin denedim ekran bayağı bir bulanıklaşıyor ve kötü bir görüntü oluyor.

Hocam 4X MSAA 1.5 X çerçeve ölçeklendirme ile oynuyorum, çok da düşme yapmıyor. Kalsın böyle en iyisi.

Sistemim.
RTX4060 Ti.
Ryzen 5 5500.
16 GB RAM.
B450M anakart.
Şehir içinde genelde 70 ila 90 arası alıyorum, kapalı alanlarda 180'lere kadar çıkıyor, ısı dereceleri bu şekilde. İzlediğim videolarda (aynı sistem özellikleri) genel olarak 100 FPS alıyorlar ancak bende 70 ila 90 arası genelde. Normal midir?

Eki Görüntüle 1974031

Her şey en yüksek ayarda.

Normal 5500 AMD'nin 5.nesil ailesinin en çöp işlemcisi RTX 4060 var normalde daha iyi alman lazım ben bile R5 1600 AF + RX6400 ile Ultra grafiklerde senden yüksek FPS aliyorumdur bir de Epic GTA da :))

Hocam gerçek 2K olmuyor, daha kötü yapıyor diye biliyorum, dursun böyle şimdilik.

Bence arkadaşın dediğini deneyin.

Ben 1080p monitörde 3K'ya denk gelen çözünürlükte kullanmaktayım.

DSR'ye ek olarak DLDSR ayarı eklendi. Yapay zeka ile ölçeklendirme. Hem performansı çok azaltmıyor hem çok daha iyi bir görüntü sunuyor.

RTX 3070 kullanmaktayım ve şu anda tüm oyunları DLDSR 1620P'de açmaktayım.

Oyun içi ölçekleme veya MSAA ayarları yerine bunu tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
GTA V değil RDR 2 ama 15. dakikadan sonra 1620p çözünürlükte oyuna bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Gta V dx11 bir oyun. İşlemcinin bir ya da iki çekirdeğini tam yükte kullanabiliyor bu da darboğaza sebep oluyor. Hangi ayarı yükseltsenizde işlemcinin verebileceği maksimum fps'in üzerine çıkamazsınız. Ayar yükseltmek sadece ekran kartına daha fazla yük bindirir darboğaz oranını azaltır fakat fps değişmez.

Bence arkadaşın dediğini deneyin.

Ben 1080p monitörde 3K'ya denk gelen çözünürlükte kullanmaktayım.

DSR'ye ek olarak DLDSR ayarı eklendi. Yapay zeka ile ölçeklendirme. Hem performansı çok azaltmıyor hem çok daha iyi bir görüntü sunuyor.

RTX 3070 kullanmaktayım ve şu anda tüm oyunları DLDSR 1620P'de açmaktayım.

Oyun içi ölçekleme veya MSAA ayarları yerine bunu tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
GTA V değil RDR 2 ama 15. dakikadan sonra 1620p çözünürlükte oyuna bakabilirsiniz.

Hocam bu kadar uğraşa gerek var mı bilemedim ya, şu anda 4X MSAA ve 1.5X çerçeve ölçeklendirme ile iyi gözüküyor gibi.

Örnek verecek olursak mesela pubg'de 1080p düşük ayarlarda 90-100 fps verirken ultraya alınca 150 fpslere cıkıyor, 5500/4060ti bu işlemci ile bu karttan tam performans alınmıyor min 5600 lazım bu karta ki onda bile yüzde 10luk darboğaz var bazı oyunlarda.

Geri
Yukarı