RTX 4060 Ti ve R5 7600X darboğaz yapar mı?

marhesal

Femtopat
Daha fazla  
Selam, toplama ayarlayacagim için ekran kartı olarak bunu tercih ettim.

MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK OC 8GB 128Bit DLSS 3 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ek olarak işlemci AMD Ryzen 5 7600X ve

Anakart olarak ASUS Prime A620M
Almayı düşünüyorum sizce ekran kartı dahil bu üçlü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uyumlama da bir sorun yaşatır mı?

Darboğaz yapar mı?
Ventus yerine başka model tercih etseniz daha iyi olur bence. Darboğaz yapmaz.

Bütçe söylerseniz azönce başkası için sistem topladım size de yardımcı olabilirim. 7600X fazla overkill bir işlemci 4060 Ti için.

Darboğaz yapmaz ama o kart o paraya alınmaz. Ayrıca Ventus 2x ler soğutma olarak çok kötü. Biraz daha bütçe ekleyebilirsen 4070 alabilirsin Gainward RTX 4070 Ghost NED4070019K9-1047B 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hocam biz vatan bilgisayar'dan mağazadan parça alacağız evet büyük hata ve pahalıya veriyorlar ürünleri fakat ailem bir türlü anlamıyor ve az önce fiyatlara baktım vatan bilgisayar da 4070 25knın altında bile değil

Hocam parçaları internetten alın ve dışarıda montaj yaptırın veya İstanbuldaysanız İtopya üzerinden toplayın sistemi. Sonuçta İtopya'nın da mağazaları var.

Bütçe söylerseniz azönce başkası için sistem topladım size de yardımcı olabilirim. 7600X fazla overkill bir işlemci 4060 Ti için.
Hocam 30kya kadar zorlayabiliriz bütçeyi hazır sistem yerine parça parça öneri yaparsanız güzel olur bazıları tam tersini yapıyor

Hocam parçaları internetten alın ve dışarıda montaj yaptırın veya İstanbuldaysanız İtopya üzerinden toplayın sistemi. Sonuçta İtopya'nın da mağazaları var.
Maalesef İstanbul'da değilim hocam

Ventus yerine Asus Dual bak.
İşlemci olarak 7500F bakabilirsin.

Anakart için paran artarsa 650 serisine bakabilirsin, DRAM veya NVME M2 SSD için soğutucu eklentisi olursa işine yarar. Bazı modellerde 2x NVME M2 SSD yuvası da oluyor.

Hocam 30kya kadar zorlayabiliriz bütçeyi hazır sistem yerine parça parça öneri yaparsanız güzel olur bazıları tam tersini yapıyor

Maalesef İstanbul'da değilim hocam
Tamamdır hocam parça parça önericem birazdan. Ama vatan üzerinden olmayacak genede parçaları alıp başka biryerde montajı yaptırabilirsiniz.

30.890 Fiyatı bu hocam. Ekran kartını falan indirimde tutturursanız daha uyguna gelebilir bütçeyi çok az aşıyor.

Ekran kartını AMD olarak ekledim 7700XT 4060 Ti'a oranla daha güçlü bir ekran kartı. Arada azımsanmayacak derecede performans farkı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam parça parça önericem birazdan. Ama vatan üzerinden olmayacak genede parçaları alıp başka biryerde montajı yaptırabilirsiniz.

30.890 Fiyatı bu hocam. Ekran kartını falan indirimde tutturursanız daha uyguna gelebilir bütçeyi çok az aşıyor.

Ekran kartını AMD olarak ekledim 7700XT 4060 Ti'a oranla daha güçlü bir ekran kartı. Arada azımsanmayacak derecede performans farkı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam videoyu izledim ve bayıldım gerçekten. Rtx 4060ti sağlam bir parça sanıyordum fakat önerdiğiniz ekran kartı 4060ti ye fark atmış resmen sanırım bu sistemden alacağım parçaları toplayıp tek tek halledeceğim emin olmak için soruyorum parçaların herhangi birinde bi uyum sorunu yaşanır mı peki? Biri birine uymaması darboğaz gibi sorunlar yaşatır mı cevap büyük ihtimalle hayır olacak fakat yine de sorayım dedim ve iyi ki öneri yapmışsınız hocam.

Geri
Yukarı