RTX 4060 Ti vs 4070 Super

Alınmaz. AM4 işlemci, DDR4 sistem, kalitesiz SSD. Ekran kartını iyi tutmak için her şeyden kısmaya hiç gerek yok.

Şu an DDR5 için şahsen erken fazla fark yok ileride geliştirecekse başka.

PC hocasının ssitemi fiyat konusunda büyük bir avantaj var. Ekstra soğutucu almaya gerek yok. 120M sıvı soğutmayla geliyor, i istersen 240mm yapabilirsin.
Peki bu dlss'in yokluğu farkediliyormu genellikle internette AMD yazılımlarına laf atılıyor bilmediğimden soruyorum

Bence şunu alıp, upgrade yap. 1TB SSD al. 32 GB RAM yap. 750 wat kasayı seç. Ekran kartı hariç her şey süper olsun. İleride ekran kartını değiştirirsin.

Bir süre bu kasayı kullan 2-3 yıl belki daha fazla. Sonra 4060 Ti çıkart 2.el piyasasında sat. Yerine 5000 serisi veya 6000 serisi gelecek kartlardan koyarsın.

Neden böyle düşünüyorum dersen, şuan 4060ti > 3070. Ve 4060ti 100 dolar daha ucuz. 5060 gibi bir kartın 4070'ten daha iyi performans verme ihtimali çok yüksek. Zaten yazılım ve teknoloji konusunda da daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Peki bu DLSS'in yokluğu fark ediliyor mu genellikle internette AMD yazılımlarına laf atılıyor bilmediğimden soruyorum.

AMD tarafında DLSS'in rakibi FSR var az bir farkla DLSS daha iyi ancak. Yazılım kısmında sorunları yok. Zaten 7700XT 4060 Ti'ı parçalıyor her türlü fazla FPS alacaksınız. 7700XT zaten daha iyi performans verecek.

Sadece DDR4 mü hocam? Attığınız anakart leş, SSD leş, işlemci am4.

Haklısınız ama Goodram'de pek kaliteli bir marka değil ayrıca tek fanlı sıvı soğutucu kaliteli marka olsa da yetersiz attığım kule tipi ile aynı fiyatta neredeyse ama arada oldukça fark var.

Haklısınız ama Goodram'de pek kaliteli bir marka değil ayrıca tek fanlı sıvı soğutucu kaliteli marka olsa da yetersiz attığım kule tipi ile aynı fiyatta neredeyse ama arada oldukça fark var.

Team T-Force RAM'ler var sistemde Goodram nereden çıktı. zaten arkadaşın bütçesi sıvı soğutmayı 240m yapmaya yetiyor.

Team T-Force RAM'ler var sistemde Goodram nereden çıktı. Zaten arkadaşın bütçesi sıvı soğutmayı 240M yapmaya yetiyor.

Bütçesi çıkıyor diyorsunuz ek bütçeye ne gerek var?

Team T-Force RAM'ler var sistemde Goodram nereden çıktı. Zaten arkadaşın bütçesi sıvı soğutmayı 240M yapmaya yetiyor.

Ayrıca SSD'den bahsediyorum RAM'lerden değil 😃
Attığın sistemde GoodRam SSD takılı.

Team T-Force RAM'ler var sistemde Goodram nereden çıktı. zaten arkadaşın bütçesi sıvı soğutmayı 240m yapmaya yetiyor.
120 mm yetmiyormu peki yoksa garanti olması içinmi yapayım 240 mm ram yükseltmeside yapabilirim kalan bütçeyle çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı