RTX 4060 ve Corsair 32 GB Vengeance darboğaz yapar mı?

pyhonx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben ilk defa bir sistem alacağım ama RAM konusunda karar veremiyorum.
Corsair 16 GB Vengeance 5200MHz CL40 DDR5 siyah kutusuz RAM var sistemde. Ben bunu Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance 6000MHz CL36 DDR5 siyah Dual kit RAM yapacağım. Sizce sıkıntı çıkar mı? Ekran kartıyla darboğaz yapar mı?

Ekran kartım:
ASUS GeForce RTX 4060 Dual Whıte OC 8 GB sistemin ekran kartı.

Peki dostum sence 16 GB RAM yeterli midir? DDR5 çift kanal performansını cok etkilemiyor diyorlar 32 GB'lik olan çift kanal 16 GB olan ise tek kanal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda fark var ama.

Peki dostum sence 16 GB RAM yeterli midir? DDR5 çift kanal performansını cok etkilemiyor diyorlar 32 GB'lik olan çift kanal 16 GB olan ise tek kanal.

Bende de şu an tek kanal 16 GB var bir tane daha sipariş verdim bugün ya da yarın gelecek sipariş etme sebebim RDR 2 de kasabalarda darboğaza neden olması forumlarda konular açtım tek sorumlu RAM gibi gözüküyordu benden kötü sistemi olanlar bile FPS düşmüyordu kasabada ondan dolayı tek kanaldan şüphelendim internette bayağı bir araştırdım ve sonucunda tek kanal olduğunu fark ettim çoğu oyunda GPU tam performansını veremiyordu. En iyisi 32 GB yapman ki zaten 16 GB şu anlık yeter ileride yetmeyecek sınırda yeni çıkan oyunlarda en temizi 32.

Geri
Yukarı