RTX 4060 vs RX 6750 XT

sylas25

Femtopat
Daha fazla  
İkisi arasında bir tercih yapsanız nedeni ile birlikte yazarsanız sevinirim. Uzun vadede hmgisi sorunsuz çalışır.

İkisi arasında bir tercih yapsanız nedeni ile birlikte yazarsanız sevinirim. Uzun vadede hmgisi sorunsuz çalışır.

Aradaki performans farkı çok fazla. Kompaktlığı ve enerji tüketimini önemsemiyorsanız RX 6750XT. Fakat NVIDIA Broadcast ve benzeri uygulamalar kullanıp bilgisayarınızı Blender gibi programlarla yoracaksanız RTX 4060.

CS, Valo gibi oyunlar oynarım arada hikayeli oynarım dersen RX 6750XT al derim. Fakat Hep hikayeli oynayacağım dersen ben arada kalıp RTX 4060 alırdım.

şahsen 4060 kullanıyorum ve inanılmaz memnunum.

Aradaki performans farkı çok fazla. Kompaktlığı ve enerji tüketimini önemsemiyorsanız RX 6750XT. Fakat NVIDIA Broadcast ve benzeri uygulamalar kullanıp bilgisayarınızı Blender gibi programlarla yoracaksanız RTX 4060.

CS, Valo gibi oyunlar oynarım arada hikayeli oynarım dersen RX 6750XT al derim. Fakat Hep hikayeli oynayacağım dersen ben arada kalıp RTX 4060 alırdım.
cs valo falan ne alaka. onlar işlemci tabanlı oyunlar.

şahsen 4060 kullanıyorum ve inanılmaz memnunum.

cs valo falan ne alaka. onlar işlemci tabanlı oyunlar.
İşlemci tabanlı olabilir fakat sonuçta i9 13900k takarsan rx 6750xt rtx 4060dan daha yüksek performans verecektir ayrıca ekran kartında kullanılmayacak olan güç ekran kaydı gibi işlemler yaparken oyunun performansını etkilemeden devam etme konusunda yardımcı olacaktır.

İşlemci tabanlı olabilir fakat sonuçta i9 13900k takarsan rx 6750xt rtx 4060dan daha yüksek performans verecektir ayrıca ekran kartında kullanılmayacak olan güç ekran kaydı gibi işlemler yaparken oyunun performansını etkilemeden devam etme konusunda yardımcı olacaktır.
aradaki FPS farkı inanılmaz derecede olmayacaktır. sonuçta ha 300 FPS almışsın ha 350 FPS almışsın.
4060 alacak birinin 360hz monitör kullandığını sanmıyorum.

aradaki FPS farkı inanılmaz derecede olmayacaktır. sonuçta ha 300 FPS almışsın ha 350 FPS almışsın.
4060 alacak birinin 360hz monitör kullandığını sanmıyorum.
Aynı düşünceye girip vaktinde RX 6700xt yerine RTX2070S aldım. pişman sayılmam nvidia broadcast vs kullandığım için ama performans olarak farkları düşündüğümden fazlaymış. (RTX2070s=RTX4060 (RTX 4060 yalnıca %10 daha yüksek fps veriyor.))

Aynı düşünceye girip vaktinde RX 6700XT yerine RTX2070s aldım. Pişman sayılmam NVIDIA Broadcast vs kullandığım için ama performans olarak farkları düşündüğümden fazlaymış. (RTX2070s = RTX4060 (RTX 4060 yalnıca %10 daha yüksek FPS veriyor.))

2080 ile aynı hatta yer yer daha iyi bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı