RTX 4060 yük altında 72 derece %60 fan hızı normal mi?

adilardadogan

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartım yük altında yani God of War oynarken 72 dereceyi görüyor ve fanlar %60 hızla çalışıyor bu normal midir? Herhangi bir sıkıntı var mıdır? Eskiden fanlar daha hızlı çalışıyordu. Bugün ekran kartını tak çıkar yaptım ve o sırada fanları da hafiften döndürdüm toz vs var mı diye. Bir de kartı çıplak elle almıştım ve elim biraz terledi kartı tutarken. Bir sorun olur mu?

MSI Ventus 2X RTX 4060.

Değerler gördüğüm kadarı ile normal gözüküyor ama daha da emin olmak için HWİNFO64 üzerinden yük altında isterseniz God Of War üzerinden de olur. Sıcaklıkları görsek güzel olur.

Bugün ekran kartını tak çıkar yaptım ve o sırada fanları da hafiften döndürdüm toz vs var mı diye. Bir de kartı çıplak elle almıştım ve elim biraz terledi kartı tutarken. Bir sorun olur mu?
Sorun olsa ekran kartınız açılmazdı veya anormal bir tepki de verebilirdi. Görüntü alabildiyseniz ve herşey normalse problem olmaz.

Bilmiyorsanız uygulamayı açtıktan sonra Sensörler kısmından ekran kartı bölümünü atıcaksınız

Değerler gördüğüm kadarı ile normal gözüküyor ama daha da emin olmak için HWiNFO64 üzerinden yük altında isterseniz God of War üzerinden de olur. Sıcaklıkları görsek güzel olur.

Sorun olsa ekran kartınız açılmazdı veya anormal bir tepki de verebilirdi. Görüntü alabildiyseniz ve her şey normalse problem olmaz.

Bilmiyorsanız uygulamayı açtıktan sonra sensörler kısmından ekran kartı bölümünü atacaksınız.

Sıcaklıkları atıyorum o zaman hocam.

Ekran kartım yük altında yani God of War oynarken 72 dereceyi görüyor ve fanlar %60 hızla çalışıyor bu normal midir? Herhangi bir sıkıntı var mıdır? Eskiden fanlar daha hızlı çalışıyordu. Bugün ekran kartını tak çıkar yaptım ve o sırada fanları da hafiften döndürdüm toz vs var mı diye. Bir de kartı çıplak elle almıştım ve elim biraz terledi kartı tutarken. Bir sorun olur mu?

MSI Ventus 2X RTX 4060.
Normal bence hocam.

Sıcaklıkları atıyorum o zaman hocam.
Atıver net bir şey söyliyelim kafan rahat olsun.

kartın üzerindeki termal kısımları çıplak el ve terli bir şekilde ellemem bir sorun yaratmaz o zaman hocam
Kartın içinin mi kapattığın zaman üstündeki metal plaka mı bahsettiğin yer

Normal bence hocam.
Bana da normal geliyor kesinleştirsek daha iyi olur.

kartın üzerindeki termal kısımları çıplak el ve terli bir şekilde ellemem bir sorun yaratmaz o zaman hocam
Doğru anladıysam çipşn üzerine kapttığın bakır plakaları diyorsun

Doğru anladıysam çipşn üzerine kapttığın bakır plakaları diyorsun.

1716059585367.png

Hocam şu koyu siyah yerleri diyorum.

Bir de kartın genel çevresini + fan kısmını elledim.

Sıcaklıkları atıyorum birazdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı