RTX 4060'lı sistemde Forza Horizon 5 çöküyor

heraishere

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, oyun aniden hiçbir hata vermeden çöküyor. Yarış esnasında, serbest sürüşte vs. vs. Gerçekten illallah ettim. 20 dakika yarışıyorum %95'i bitmiş yarışın bir anda oyun çöküyor bir daha baştan yarış bunaltıyor insanı. Oyun SSD'ye kurulu ve sistemim de şu şekilde;

• R5 5500.
  • RTX 4060.
  • 32 GB 3600 MHz CL18 RAM.
  • Windows 11 ısletım sıstemı.

Isı değerlerinden bahsedecek olursam işlemci 75 derece, ekran kartı 66 derece civarlarında.

Ve belirtmek isterim Windows ve oyun orijinal. Hiçbir korsan program vs. yüklü değil.

Herhangi bir parça darboğaz mi yapıyor diye de MSI Afterburner üzerinen değerlere baktım. Hiçbir donanımımda darboğaz da yok. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çökme sorunu dosya eksikliğinden kaynaklanır. Sisteminiz gayet yeterli oyun için o yüzden dosya eksikliğinden şüphelenmek lazım. Dosya doğrulaması yapın steamden.

Hocam ekran kartina stres testi yaptınız mı? Genelde bu sorun ekran karti arizasi ile olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çökme sorunu dosya eksikliğinden kaynaklanır. Sisteminiz gayet yeterli oyun için o yüzden dosya eksikliğinden şüphelenmek lazım. Dosya doğrulaması yapın steamden.
Forza Horizon 5 hata anlamında kesin bir çözümü olan bir oyun degil, diskte hata olabilir oyunun dosyalarında eksik olabilir. SFC /scannow komutunu kullan bakalım sonuç ne olacak.
Oyun dosyalarını xbox üzerinden defalarca dogruladim. SFS Scannow deneyip yazayim sonucu.
Hocam ekran kartina stres testi yaptınız mı? Genelde bu sorun ekran karti arizasi ile olur.
Başka hiçbir oyunda böyle bir problemim yok. Stres testi da yaklasik 20 dakik yaptim maksimum 66 derece.

Yakın zamanda xbox üzerinden starfield da indirdim onda hicbir problem yok. Oyunda çökme donma vs yaşanmıyor. Özellikle bunda da çökme donma olmasın diye sedye kurdum. SSD de daha 1 aylık falan. Adata Legend 800 markası.

Geri
Yukarı