RTX 4060TI sistemde RDR 2 hata vermeden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

mhalildg

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Nvidia RTX 4060 Ti 8GB
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor 3.50 GHZ
Merhaba bu ay yeni bir sistem satın aldım. RDR 2 indirdim ve 1 gün sorunsuz oynadıktan sonra oyun artık kendi kendine kapanmaya başladı. Bu süre bazen 1 dakika bazense 30 dakikaya kadar çıkıyor. Yani belirsiz rastgele anlarda bir hata veya hata kodu vermeden anında kapanıyor. Steam üzerinden oynuyorum ve genelde online oynuyorum.

Sistem özelliklerim :
Windows 11
Nvidia RTX 4060 Ti 8GB
16GB RAM
Anakart ASUS PRIME B450M-K II

Yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Farklı oyunlarda'da aynı sorunu yaşıyorsanız ekran kartı driver'ın da sorun olabilir. Sadece bu oyunda bu sıkıntı varsa bence oyunu silip tekrar'dan bir yükleyin. Oyun dosyalarında bozukluk olabilir diye düşünüyorum.

Merhaba bu ay yeni bir sistem satın aldım. RDR 2 indirdim ve 1 gün sorunsuz oynadıktan sonra oyun artık kendi kendine kapanmaya başladı. Bu süre bazen 1 dakika bazense 30 dakikaya kadar çıkıyor. Yani belirsiz rastgele anlarda bir hata veya hata kodu vermeden anında kapanıyor. Steam üzerinden oynuyorum ve genelde online oynuyorum.

Sistem özelliklerim :
Windows 11
Nvidia RTX 4060 Ti 8GB
16GB RAM
Anakart ASUS PRIME B450M-K II

Yardımcı olursanız çok memnun kalırım.
hocam öncelikle işlemcinle ekran kartın darboğaz yapıyor %12 civarında onu söyliyim.
RDR 2 ağırlıklı işlemciden yiyen bi oyunsa kapanması normal. overclok önerilen bi çözüm değil o yüzden işlemcini yükseltmen lazım. işlemci darboğazı çok yüksek sisteminde.

soğutma sistemini ve monitör bilgilerini paylaşırmısın ? 1080 p mi ? sıvı soğutma mı ?

PSU marka model nedir? Isıları kontrol ettin mi?
Ürün XPG 650W 80+ White PSU
ısıları kontrol etmedim fakat bu sistemde oyunu kapatacak kadar ısınacağını düşünmüyorum.
Farklı oyunlarda'da aynı sorunu yaşıyorsanız ekran kartı driver'ın da sorun olabilir. Sadece bu oyunda bu sıkıntı varsa bence oyunu silip tekrar'dan bir yükleyin. Oyun dosyalarında bozukluk olabilir diye düşünüyorum.
hayır sadece bu oyunda oluyor. silmeyi en son deneyeceğim.
hocam öncelikle işlemcinle ekran kartın darboğaz yapıyor %12 civarında onu söyliyim.
RDR 2 ağırlıklı işlemciden yiyen bi oyunsa kapanması normal. overclok önerilen bi çözüm değil o yüzden işlemcini yükseltmen lazım. işlemci darboğazı çok yüksek sisteminde.

soğutma sistemini ve monitör bilgilerini paylaşırmısın ? 1080 p mi ? sıvı soğutma mı ?
sogutma sistemi sivi sogutma degil. monitor 1080p

Ürün XPG 650W 80+ White PSU
ısıları kontrol etmedim fakat bu sistemde oyunu kapatacak kadar ısınacağını düşünmüyorum.

hayır sadece bu oyunda oluyor. silmeyi en son deneyeceğim.

sogutma sistemi sivi sogutma degil. monitor 1080p
hocam 650w yetersiz. 650 watt 3060 ti için önerilen güç. Ayrıca bu sistemde sıvı soğutma şart. o işlemciyi soğutman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı