RTX 4060TI sistemde RDR 2 hata vermeden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

mhalildg

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Nvidia RTX 4060 Ti 8GB
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor 3.50 GHZ
Merhaba bu ay yeni bir sistem satın aldım. RDR 2 indirdim ve 1 gün sorunsuz oynadıktan sonra oyun artık kendi kendine kapanmaya başladı. Bu süre bazen 1 dakika bazense 30 dakikaya kadar çıkıyor. Yani belirsiz rastgele anlarda bir hata veya hata kodu vermeden anında kapanıyor. Steam üzerinden oynuyorum ve genelde online oynuyorum.

Sistem özelliklerim :
Windows 11
AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor 3.50 GHZ
Nvidia RTX 4060 Ti 8GB
16GB RAM
Anakart ASUS PRIME B450M-K II

Yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Konu sapmasin arkadaşlar RDR 2 icin bu sistem gayet yeterli ayrica isinma problemi yok sorunun sistem ozelliklerinden kaynaklandigini dusunmuyorum.

Hocam bu sorun bende de oluyor ve aynı şekilde sadece RDR2 de oluyor. Fakat benim sorunumda 1 saat falan oynadıktan sonra garip bir hata kodu verip kapanıyordu ve çözüm yolu bulamadım araştırmalarıma rağmen. Bence bu sorun RDR2'den kaynaklı.

Hocam bu sorun bende de oluyor ve aynı şekilde sadece RDR2 de oluyor. Fakat benim sorunumda 1 saat falan oynadıktan sonra garip bir hata kodu verip kapanıyordu ve çözüm yolu bulamadım araştırmalarıma rağmen. Bence bu sorun RDR2'den kaynaklı.
bende diger kaynaklardan birqz arastirdim kimse net bir cozum bulamamis galiba optimizasyon sıkıntısı gibi bir sorun yine de bir cozum bilen birisi denk gelirse yardimci olabilirse memnun olurum.

Steam'den oynuyorum mod yama vesaire hiçbir şey kurulu degil oyunu sil yukle yaptığım icin sicakliklari yarin kontrol edebilirim.

Aynı sorunu bende yaşıyorum hikaye modunda sorunsuz ultrada oynadım.Online'a geçtim bir sorun yoktu 1-2 gündür aniden kapanıyor bir çözüm bulabilirseniz bize de iletin gerçekten çok sinir bozucu olmaya başladı bu sorunu anladığım kadarıyla yaşayan birçok kişi var ama net bir çözümü yok.

Çözebildinizmi?
Konu açıldığından beri Rockstar Destek ile konuşuyorum. Ayrı ayrı bir sürü pozisyondan çalışanla konuştum tüm çözümleri denedik fakat işe yaramadı. En son sorunun hileler olduğuna kanaat getirdik çünkü hikaye modunda saatlerce oynayabilmeme rağmen online modda yarım saat geçmeden atıyor. Online'da hilecilerin sunucuda para kasmak ve kimsenin raporlamaması için sunucudaki diğer oyuncuların dosyalarını aşırı yükleyerek oyunu çökerttiklerini düşünüyoruz. Yani bu sorunu Rockstarın çözmesini bekleyeceğiz. Ya hilecileri temizlerler ya da tekli sunucu açma seçeneği eklerler.

Geri
Yukarı