RTX 4070 ekran kartı güncelleyince bilgisayarda anlık takılma oluyor

4070 kullanıyorum 7600x ile birlikte. Windows güncel Nvidia güncel. Hiç böyle bir sorunum olmadı herhangi bir oyunda.

Bende 4070 kullanıyorum 5800x3D ile güncel sürücü bende de problem yok. Bence sorun başka bir yerde sürücü olsa zaten değiştirince düzelirdi.

Sorun donanımda olsa sürücü güncellemeyince de sorun devam ederdi diye düşünüyorum.

Hocam her yerde oluyor diyorsunuz oyunda masaüstünde durduk yere?

Peki o zaman sadece size mi özel bu sürücü? Biz yüklüyoruz olmuyor size mi trip yapıyor?

Olabilecek şeyler genelde takılmalar SSD, HDD, güncel olmayan sürücüler. Varsa overclock kesinlikle kaldırılmalı. RAM'ler kontrol edilmeli. Sıcaklıklara bakılmalı. Ve son olarak sürücü zaten sürücü de problem olsa bir başka sürücü bu problemi çözer.

Sistem tam olarak nedir? Marka model parçalar yazın?

Hocam her yerde oluyor diyorsunuz oyunda masaüstünde durduk yere?

Peki o zaman sadece size mi özel bu sürücü? Biz yüklüyoruz olmuyor size mi trip yapıyor?

Olabilecek şeyler genelde takılmalar SSD, HDD, güncel olmayan sürücüler. Varsa overclock kesinlikle kaldırılmalı. RAM'ler kontrol edilmeli. Sıcaklıklara bakılmalı. Ve son olarak sürücü zaten sürücü de problem olsa bir başka sürücü bu problemi çözer.

Sistem tam olarak nedir? Marka model parçalar yazın?
overlock yok, RAM’leri kontrol edeceğim. SSD ile alakalı bir sorun olmadığını belirtmiştim.

Merhaba, yaklaşık 1 aydır bu sorunu yaşıyorum. Windows 11 kullanıyorum, son ekran kartı güncellemelerinden sonra bu sorunu yaşamaya başladım. DDU ile sildim tekrar yükledim ama değişen bir şey olmadı. Ekran kartım ASUS Dual RTX 4070, işlemcim Ryzen 7 5700X.
Format attım ve herhangi bir manual driver güncellemesi yapmadım. Windows'un kendi kurduğu 531 sürücüsü ile herhangi bir sorun olmadan çalışıyor ama güncelleme yapınca anlık donma problemleri oluyor. Sorunun Windows 11 ile çakıştığından olduğunu düşündüm, Windows 10 yükledim ama sorun devam ediyor.

Hocam RAM problemide olabilir bir Memtest 86 testi yapmanızı öneririm.

Eğer windows’u TPMsiz kullanıyorsanız TPM ayarını kapatın BIOS’dan. AMD fTPM seçeneği olmalı CPU ayarlarında. Ben oyunlarda takılma yaşadığımda böyle çözmüştüm.

Ayrıca konu başlığından çok uzaklaşmışsınız.
Raporlayacaktım ama raporlamadım konu sahibi olarak raporlarsan sevinirim. Konu dışına çok çıkmışlar chatleşmeye dönmüş konu

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı