RTX 4070 ekran kartı tam performans çalışmıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Yaptım dediklerini maalesef değişmedi.

Eki Görüntüle 1801175

İşlemci kullanımı da düşük darboğaz yapası için.

Resimde çıkmaış işlemci sıkcalığı 67 kullanımı %51
Merhaba tekrar windows güç seçenekleriniz dengelide ise yüksek performans veya varsa nihai performansa çekermisiniz
Sorun devam ediyorsa bir aygıt yoneticisi sayfasinin resmini atarmisin

Merhaba tekrar Windows güç seçenekleriniz dengelide ise yüksek performans veya varsa nihai performansa çeker misiniz?
Sorun devam ediyorsa bir Aygıt Yöneticisi sayfasinin resmini atar misin?

Nihai performans yaptım yine aynı maalesef işmecide de ekran kartı kullanımıda yüzde 50 60 civarı 110 FPS ile.

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-31_192016065.png
    resim_2023-05-31_192016065.png
    71,3 KB · Görüntüleme: 29
Yaptım dediklerini maalesef değişmedi.

Eki Görüntüle 1801175

İşlemci kullanımı da düşük darboğaz yapası için.

Resimde çıkmaış işlemci sıkcalığı 67 kullanımı %51
Dostum işlemcinin ortalama kullanımına bakma. İşlemcinin 6 çekirdekli sanıyorum. 6 çekirdeğin 1 çekirdeği bile yüksek kullanımda darboğaz yapar. Msi afterburnerdan tüm işlemcinin çekirdeklerini izlemeyi açmanı tavsiye ederim. Bir alt çekirdek %80 kullanıyor ve ara sıra peak atıyor ise diğer alt çekirdekler %5 kullanıyorsa sen cpu kullanımını düşük görürsün çünkü bu ortalamasını alır.

Dostum işlemcinin ortalama kullanımına bakma. İşlemcinin 6 çekirdekli sanıyorum. 6 çekirdeğin 1 çekirdeği bile yüksek kullanımda darboğaz yapar. MSI Afterburner'dan tüm işlemcinin çekirdeklerini izlemeyi açmanı tavsiye ederim. Bir alt çekirdek %80 kullanıyor ve ara sıra peak atıyor ise diğer alt çekirdekler %5 kullanıyorsa sen CPU kullanımını düşük görürsün çünkü bu ortalamasını alır.

Ayri ayri bakayim cekirdeklerin hepsine o zaman bir de.

Dostum işlemcinin ortalama kullanımına bakma. İşlemcinin 6 çekirdekli sanıyorum. 6 çekirdeğin 1 çekirdeği bile yüksek kullanımda darboğaz yapar. MSI Afterburner'dan tüm işlemcinin çekirdeklerini izlemeyi açmanı tavsiye ederim. Bir alt çekirdek %80 kullanıyor ve ara sıra peak atıyor ise diğer alt çekirdekler %5 kullanıyorsa sen CPU kullanımını düşük görürsün çünkü bu ortalamasını alır.

Dediğiniz gibi bazen peakler oluyor bu sistem de Witcher 3 de 110 FPS de çok az nasıl düzelir?

Son düzenleme:
Ayri ayri bakayim cekirdeklerin hepsine o zaman bir de.

Dediğiniz gibi bazen peakler oluyor bu sistem de Witcher 3 de 110 FPS de çok az nasıl düzelir?
4 çözümü var.
1-İşlemciyi yükseltmek.
2-Daha yüksek çözünürlüklü bir monitor kullanmak.
3-Ekran kartını düşürmek.
4-Nvidia ayarlarından dsr açıp yapay çözünürlük oluşturmak.

4. Seçenek masrafsızdır. Açarsınız görüntü biraz daha keskinleşir ve daha iyi gözükür ama aldığınız fps aynı kalır gpu kullanımı artar. Fps artsın istiyorsanız tek çözüm sağlam bir işlemci almaktır. Açıkçası o ekran kartı 1080p için çok güçlü geliyor ve işlemci de tam bekleyemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı