RTX 4070 sistemde RDR2'de tam performans alamamak

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 1×16 GB 6000 MHz CL36
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo Plus 1 TB
Ekran kartı
İnno3d RTX 4070 Twin X2
Anakart
MSI Pro B650-P WiFi
İşlemci
Ryzen 5 7600
Bu beni rahatsız ediyor. Ryzen 5 7600 işlemci RTX 4070 1×16 GB 6000 MHz RAM ile ve 2.25X DLDSR (sanal 2K) çözünürlükte DLSS açıkken bile ortalama 60-70 FPS alıyorum. Kamp içi 50'lere düşüyor. Ayarlar hepsi Ultra ve kilit açık. RAM'im Memtest'de 0 error verdi ama sensör testi yapmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hareket Bulanıklığı, Serbest Hacimsel aydınlatma ve tam çözünürlüklü ortam aydınlatma ayarlarını kapatabilirsiniz. Görüntüde kayıp olmadan FPS'iniz artacaktır. Hareket bulanıklığını tercihe bırakıyorum. Ben sevmediğim için kapatmıştım, FPS'te ne kadar fark yaratır emin değilim. Ama diğerleri kesinlikle görüntüde fark yaratmadan FPS kazancı sağlar.
Hocam onları da yaptım açık alanda 80-90 FPS'e ulaştım çok teşekkürler. Ama içimde kalmadı değil. Sizce 4070'e göre bu performans kötü mü? Siz de aynı yaptığım ayarlarla 2K'da 85 FPS alıyorsanız biraz düşük gibi sanki benimki.

Hocam onları da yaptım açık alanda 80-90 FPS'e ulaştım çok teşekkürler. Ama içimde kalmadı değil. Sizce 4070'e göre bu performans kötü mü? Siz de aynı yaptığım ayarlarla 2K'da 85 FPS alıyorsanız biraz düşük gibi sanki benimki.
Hocam kötü değil. Aramızdaki tek fark ekran kartının Ti olması ve +16 GB Ram. Bence normal değerlerdesiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20230830_214221.jpg
    IMG_20230830_214221.jpg
    272,4 KB · Görüntüleme: 21
Teşekkür ederim hocam son olarak ağaçlar fotoğraftaki gibi gözüküyor buna nasıl engel olabilirim?
Fotoğraftan tam anlayamadım ama oyuna ekstra ayar çekmek isterseniz:
- Tree Tesellation açmak ağaçlarda işe yarayabilir. Ancak FPS kaybı fazla olacağı için tavsiye etmiyorum.
- Nvidia Denetim Masasından oyunun exesini bulup dokuları ve kenar yumuşatma ayarlarını arttırabilirsiniz. Eğer Nvidia denetim masası kısmından RDR2'yi bulup atarsanız yardımcı olabilirim.

Fotoğraftan tam anlayamadım ama oyuna ekstra ayar çekmek isterseniz:
- Tree Tesellation açmak ağaçlarda işe yarayabilir. Ancak FPS kaybı fazla olacağı için tavsiye etmiyorum.
- Nvidia Denetim Masasından oyunun exesini bulup dokuları ve kenar yumuşatma ayarlarını arttırabilirsiniz. Eğer Nvidia denetim masası kısmından RDR2'yi bulup atarsanız yardımcı olabilirim.
Hocam denetim masasında bulamadım Experience'da olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı