RTX 4070 Galax Ex vs ASUS TUF

Aeron

Kilopat
Daha fazla  
Sepette %5 indirim daha yapıyor. Peşin fiyatına 6 taksit ile alabiliyorum.

ASUS GeForce TUF RTX 4070 12 GB

26.599, 05 TL

Galax GeForce RTX4070 Ex gamer Black 12 GB
24.034, 05 TL

Linkte 2 ürün 6 taksit ile alacağım için hemen hemen aynı fiyata geliyor.
Hangisi daha mantıklısıdır sizce?

Muhtemelen herkes ASUS diyecek fakat merak edip başlık açmamın sebebi, ASUS TUF 4070 HK nerdeye hiç doğru düzgün bir yorum olmaması. Ne bir başlığı açılmış, YouTube doğru düzgün bir videosu dahi yok. Genellikle hep Ti olanının incelemesi var. Kartta acaba kronik bir sorun mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS alırsan buradan al.

Hiç düşündünüz mü bilmiyorum ancak Zotac önerebilirim aktif kullandığım kart 4070 Ti versiyonu ve hiçbir sorun yaşamadım akranlarının diğer markalardan olan versiyonlarıyla hiçbir fark göremedim hatta üstüne daha soğuk çalışıyor. Zotac 4070'ler yanlış hatırlamıyorsam 21-22K bandındalar.

Windforce serisi giga'nın giriş seviyesi soğutması kötü olan versiyonları değil mi ama hocam?
Üst segment düşük seviye alacağıma, bir alt segmentin iyi soğutmalısını kalitelisini almak daha mantıklı değil midir sizce?
ASUS alırsan buradan al.

6 taksit ile 28500'e geliyor. daha pahalı olur böyle.
hepsiburada'da ki satıcı da zaten teknobiyotik.

Windforce serisi giga'nın giriş seviyesi soğutması kötü olan versiyonları değil mi ama hocam?
Üst segment düşük seviye alacağıma, bir alt segmentin iyi soğutmalısını kalitelisini almak daha mantıklı değil midir sizce?

6 taksit ile 28500'e geliyor. daha pahalı olur böyle.
hepsiburada'da ki satıcı da zaten teknobiyotik.
4000 serisinde çok ısınan kartlar yok 3000 serisi gibi değil kısaca. En kötü 4070 Ti, en iyi 4070'ten iyidir.

Windforce serisi Giga'nın giriş seviyesi soğutması kötü olan versiyonları değil mi ama hocam?

6 taksit ile 28500'e geliyor. Daha pahalı olur böyle.
Hepsiburada'daki satıcı da zaten Teknobiyotik.

Hocam genel ortalamada %20'den fazla bir performans farkı mevcut. Her türlü değer.

4000 serisinde çok ısınan kartlar yok 3000 serisi gibi değil kısaca. En kötü 4070 Ti, en iyi 4070'ten iyidir.
işlemci olarak ryzen 5 5600G var. Tİ modeli alırsam çok dargboğaz yaşarım işlemcide yükseltmek gerekir çok masraf olur. Karar veremiyorum. 12 gb olması zaten üzüyor. bekleyip 5000 serisi 16 gblık modelleri göreyim diyorum ama enflasyon, dolar kuru.... Şuan bir kart almazsam pişman olacağım gibi düşünüyorum.
ekran kartsız işlemcinin kendi dahili kartı ile idareten kullanıyorum şimdilik pcyi.

İşlemci olarak Ryzen 5 5600G var. Ti modeli alırsam çok dargboğaz yaşarım işlemcide yükseltmek gerekir çok masraf olur. Karar veremiyorum. 12 GB olması zaten üzüyor. Bekleyip 5000 serisi 16 GB'lık modelleri göreyim diyorum ama enflasyon, dolar kuru... Şu an bir kart almazsam pişman olacağım gibi düşünüyorum.
Ekran kartsız işlemcinin kendi dahili kartı ile idareten kullanıyorum şimdilik PC'yi.

4070 ile 1080p kullanacaksan o da sana darboğaz yapacak zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı