RTX 4070 iade edip 6900XT alınır mı?

asiltrk42

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Yakın zamanda 4070 sistem topladım ve 4070 kartımı Amazon'dan(Amazon.com.tr) 18.500'e almıştım. Ama bugün hepsibura'da(https://www.hepsiburada.com/gigabyt...-karti-gv-r69xtgaming-oc-16gd-pm-HB00001AG0FN) 15.100'e 6900XT görünce, hemen hemen aynı performans için ekstra 3500 vermek içime oturdu açıkçası. Ayrıca son zamanlarda okuduğum bu VRAM olayları kafamı karıştırdı biraz. Stoklar bitmeden deyip 6900XT'nin siparişini verdim bile ve Amazon 4070'in iadesinde hiçbir problem olmayacağını belirtti.

RT çok önemli değil benim için açıkçası ama AMD RDNA3 desteği olmadığı için 6900XT için muhtemelen FSR3.0 desteği yayınlamayacak, ki bu 1440P'de benim çok işime yarayacaktır. Ama dediğim gibi 6900XT'deki ekstra VRAM daha uzun süreli işime yaracaktır.

Aşırı arada kaldım şu anda, yanlış bir karar mıdır bu sizce? İade ve siparişi iptal edip 4070'den devam etmeli miyim?

İade etmeyin hocam her şey performans değildir, bu forumda RX 6900XT alıp hiçbir oyunu açamayan bir kişi vardı, sonradan kartın donanımsal problemi olduğu anlaşıldı. 4K monitör kullansaydınız kesin geçin derdim ama 2K için RTX 4070, DLSS 3 sayesinde fazlasıyla yeterli bir kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arada raw performans farkının olduğunu biliyorum ama bu video biraz fazla taraflı sanki. DLSS veya frame Generation'ı tamamen yok saymak haksızlık geliyor bana.

Saf güçte 6900XT önde. Zaten FSR 2.1 şu an çoğu güncel oyunda var ve güzel çalışıyor. Arada ciddi fark var bence iade edilebilir.

İade etmeyin hocam her şey performans değildir, bu forumda RX 6900XT alıp hiçbir oyunu açamayan bir kişi vardı, sonradan kartın donanımsal problemi olduğu anlaşıldı. 4K monitör kullansaydınız kesin geçin derdim ama 2K için RTX 4070, DLSS 3 sayesinde fazlasıyla yeterli bir kart.

1 kişinin kartı bozuk diye tüm marka çöp yani öyle mi? :D RX6xxx ve 7xxx serisi son derece F/P kartlar. NVIDIA tekeline güzel karşılık verdiler.

Saf güçte 6900XT önde. Zaten FSR 2.1 şu an çoğu güncel oyunda var ve güzel çalışıyor. Arada ciddi fark var bence iade edilebilir.

1 kişinin kartı bozuk diye tüm marka çöp yani öyle mi? :D RX6xxx ve 7xxx serisi son derece F/P kartlar. NVIDIA tekeline güzel karşılık verdiler.

Hocam yabancı forumlarda da bu tip driver donanım sorunları yaşayan çok fazla insan var gibi. Bu özelde Reddit'de biraz araştırma yaptığımda gördüm. FSR çok kötü değil kesinlikle de oyunlar genelde implement etmiyor maalesef. FSR 3.0 ile birlikte fazlalaşır mı bilemiyorum tabii.

Hocam yabancı forumlarda da bu tip driver donanım sorunları yaşayan çok fazla insan var gibi. Bu özelde Reddit'de biraz araştırma yaptığımda gördüm. FSR çok kötü değil kesinlikle de oyunlar genelde implement etmiyor maalesef. FSR 3.0 ile birlikte fazlalaşır mı bilemiyorum tabii.
FSR 1 ve 2 arasında çok fark var. 2 ve 3 arasında ne kadar olur bilemiyorum ama fark olacağı malum. Driver sorunları ise eskiye kıyasla çok çok azaldı AMD'de. Evet sorun yaşayanlar halen daha var ama bir o kadar da yaşamayanlar var.

AMD kartlar bebek gibi ilgi istiyor. Örnek PSU da problem vardır kart kendi kendine siyah ekrana düşer ya da kablo kalitesizdir görüntü gidip gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı