RTX 4070 için güç kablosu önerisi

Namarie02

Hectopat
Merhaba, ben Sinerji'den PNY RTX 4070 XLR8 aldım fakat kutudan sadece kart çıktı, güç kablosu çıkmadı. Sinerji'ye telefondan da ulaşamıyorum, mail attım cevap gelmedi Instagram'dan yazdım oradan da cevap gelmedi.

Bari ben kendim satın alim dedim ama bir bilgim yok hangi kabloyu almam gerektiğinden yardımcı olur musunuz? Düşük fiyat olması gerekiyor.

Son olarak önceki kartım RTX 2060. 2060 da kullandığım güç kablosu 4070'e girmedi ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben Sinerji'den PNY RTX 4070 XLR8 aldım fakat kutudan sadece kart çıktı, güç kablosu çıkmadı. Sinerji'ye telefondan da ulaşamıyorum, mail attım cevap gelmedi Instagram'dan yazdım oradan da cevap gelmedi.

Bari ben kendim satın alim dedim ama bir bilgim yok hangi kabloyu almam gerektiğinden yardımcı olur musunuz? Düşük fiyat olması gerekiyor.

Son olarak önceki kartım RTX 2060. 2060 da kullandığım güç kablosu 4070'e girmedi ne yapmam gerekiyor?

Hocam aynı kart bende var ama niye güç kablosu çıksın ki PSU'dan çıkar o kablo.

Videoyu atar mısınız? Bende çıkmadı güç kablosu yalnızca kart çıktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4070 Ti olduğu için mi acaba çıkıyor.

Siz nasıl yaptınız sizde de çıkmadıysa kablo. Ben 2060'a bağladığım Express kablosu olmadı 4070'e girmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Siz nasıl yaptınız sizde de çıkmadıysa kablo. Ben 2060'a bağladığım Express kablosu olmadı 4070'e girmedi.
4070Ti dönüştürücü çıkıyor 4070'de direk psuya bağlanıyor ben öyle yaptım

Sizin kart üstündeki eski tip 8 pin socket;
8pin-PCI-E-Female-1.jpg

4070 TI ve üstünde PCI-E 5.0 ya da 12VHPWR diye geçen soket;

LD0005988532.jpg

12VHPWR yeni bir soket olduğu için çoğu psu da bu destek yok. O yüzden kutudan çıkıyor. Sizin karta 8 Pin pci-e soketi olan yeterli wattaki her kablo olur. Yönünü farklı takmaya çalışmışsınızdır. Resim atarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Resimde de görüldüğü üzere üstünde tırnak vardır. Kimi kartta tırnak yuvası aşağıda kimisinde yukarıda olur. Yani tam tersi yönde takılabilir karttan kartta. Pinlerin üzerindeki şekillere bakarak da nasıl takacağınızı anlayabilirsiniz şayet 3d düşünme yeteneğiniz varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı