RTX 4070 için PSU önerisi

Halihazırda 750W Bronze 80+ kullanıyorum zaten bu arada. Her yıl değil de herkes gibi her 3 4 yılda bir upgrade ederim diye tahmin ediyorum.

Hocam 750W PSU 4080e bile yetiyor gerek yok 850W güç kaynağına SSD falan alın lazımsa ve yükseltmek istiyorsanız veya RAM'de olabilir PSU şu an gereksiz olur.

İleriye dönük sıkıntı yaşatabilir miş. Hiç olmazsa 850W al dediler ama o da çok pahalı.

Tam performans vermeyecektir ve bazen kendi kendine kapanabilir dedi bir arkadaş. Tam performansta çok kayıp yoksa sorun değil daha sonra upgrade ederim ama kapanacaksa sıkıntı olur.

Sistemim zaten pahalı. Küçük bir detaydan dolayı kaybetmek istemiyorum.

Ama herkes uyumlu çalışır derse elimdekiyle devam edeceğim.
Kullandığın PSU gayet kaliteli. Ayrıca fazla fazla yeter. 4070 200W TDP si olan bir kart. 650W PSU bile rahat besler. Hiç dert etme. Performans kaybı da olmaz kapanma da olmaz.

Peki Bronze 80+ olması? Anladığım kadarıyla en niteliksiz model bu.
En niteliksiz diye bir şey yok. Ayrıca bronzun da altı var. 80+ sertifikası kalite olarak pek bir şey ifade etmez. 80+ verimlilik sertifikasıdır. 80+ bronz ile 80+ platinium arasındaki fark platinium olan birkaç W daha az elektrik çeker. İkisi de sisteme aynı gücü verir ama prizden platinium olan bir kaç W daha az çeker.

En niteliksiz diye bir şey yok. Ayrıca bronzun da altı var. 80+ sertifikası kalite olarak pek bir şey ifade etmez. 80+ verimlilik sertifikasıdır. 80+ bronz ile 80+ Platinium arasındaki fark Platinium olan birkaç W daha az elektrik çeker. İkisi de sisteme aynı gücü verir ama prizden Platinium olan birkaç W daha az çeker.

Anladım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı