Çözüldü RTX 4070 laptop 1080P'de ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bilinmiyor9

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Predator Neo i7 13700HX ve 4070'li laptop kullanıyorum. 2K çözünürlükte oyunlarda hiçbir sıkıntı yok ama 1080P'de ısınıyor. Nedeni nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1080'de oynadığınız zaman mümkün olabilecek en yüksek performansı sunmak adına işlemci ek bir hesaplama yapmak zorunda kalıyor ve bunun size karşılığı yüksek ısı oluyor. Özellikle dizüstü gibi cihazlarda kullanılan soğutma sistemi paylaşımlı olduğu için bir bölüm ısındığında diğerini etkiliyor.
Darboğaz yiyorsundur sanırım. CPU Kullanımı GPU kullanımını geçiyorsa 1080P'de oynarken işlemcinin daha fazla ısınması normal olabilir.
Hocam o zaman ben acer gibi 2k ekranı olan laptop almak yerine 1080p rog strix alsaydım darboğaz mı yiyecektim mesela merak ettim o laptoplar daha pahalı sonuç olarak.

1080'de oynadığınız zaman mümkün olabilecek en yüksek performansı sunmak adına işlemci ek bir hesaplama yapmak zorunda kalıyor ve bunun size karşılığı yüksek ısı oluyor. Özellikle dizüstü gibi cihazlarda kullanılan soğutma sistemi paylaşımlı olduğu için bir bölüm ısındığında diğerini etkiliyor.

Çözüm

Geri
Yukarı