RTX 4070 R7 7700X darboğaz yapar mı?

2K monitör düşünmüştüm ama fiyatları çok pahalı.

Sorularının hepsine yukarıda cevap verdim ama şu monitör olayını söyleyeyim.

Arkadaşlar haklı. Bence monitörü yükseltme, öylece idarelik kullan çünkü 1080p 75hz o sisteme anca idarelik bir monitör olur. İleride 2K minimum 144Hz bir monitör alırsın.

Bende 165 Hz 1ms 1080p monitör var ben 4,5 a aldım şu anda indirim de 5000 TL ASUS'un şu anki monitörünüzü satıp ona bakabilirsiniz güzel monitör FPS oyunları oynuyorsanız işinizi görür

Sisteminiz ne kadar acaba?

Sistminiz kaç tutuyor acaba
47Bin TL tutuyor. Tabii bu fiyat tüm ürünlerin 12 taksitli fiyatı. Oturdum ona göre hesapladım :)
Bütçem 50Bin. Ama vade farkı nedeniyle böyle oluyor.
Kalan 2-3Bin TL ile de kasa bakmayı düşünüyorum.

Ne tür oyunlar oynayacsinız fps mi hikaye mi

47Bin TL tutuyor. Tabii bu fiyat tüm ürünlerin 12 taksitli fiyatı. Oturdum ona göre hesapladım :)
Bütçem 50Bin. Ama vade farkı nedeniyle böyle oluyor.
Kalan 2-3Bin TL ile de kasa bakmayı düşünüyorum.

47 bini 42 43'e çekip monitöre bütçe ayırabilisibiz bu monitörle 90 klık alsanızda fark etmez

Sorularının hepsine yukarıda cevap verdim ama şu monitör olayını söyleyeyim.

Arkadaşlar haklı. Bence monitörü yükseltme, öylece idarelik kullan çünkü 1080p 75hz o sisteme anca idarelik bir monitör olur. İleride 2K minimum 144Hz bir monitör alırsın.
Pardon mesajınızın düzenlenmiş halini görmedim. Teşekkür ediyorum.
Yani
Darboğaz yapmaz ama 75Hz ile sanki PC 4070 değil de GTX 1070 varmış gibi hissiyat verir.
Bu şekilde bir şey yaşamak istemem.

Yakın zamanda monıtör alma gibi bir durumunuz yoksa sistemden kısıp monitör almalısınız bence
2k 144hz monitörler çok pahalı Ne yazık ki bütçem yetmiyor.

Kasa seçerken P350X benzeri geniş ve parçaların kablolamasını rahat yapabileceğin bir kasa seçmelisin.
Hocam şimdi baktım da bahsettiğiniz kasanın stoğu yok. Muadil olarak öneriniz var mı ?
Mecburen 240mm almam gerekirse de ona uygun önerinizi de bilmek isterim.

Yakın zamanda monıtör alma gibi bir durumunuz yoksa sistemden kısıp monitör almalısınız bence
Mantıksız bir hamle. Tam tersine monitör kısıp sistem yükseltmeli. 7900XT veya biraz zorlayıp 4080 alır, sadece görüntü verebilen ikinci el dandik bir ekran alır, biraz para biriktirip 4K monitör çeker aslında bu mantıklı olan. Adam gibi bir sistemi olur birden 1080p den 4Kya geçişin farkını hisseder.

Yeni konular

Geri
Yukarı