RTX 4070 R7 7700X darboğaz yapar mı?

Mantıksız bir hamle. Tam tersine monitör kısıp sistem yükseltmeli. 7900XT veya biraz zorlayıp 4080 alır, sadece görüntü verebilen ikinci el dandik bir ekran alır, biraz para biriktirip 4K monitör çeker aslında bu mantıklı olan. Adam gibi bir sistemi olur birden 1080p den 4Kya geçişin farkını hisseder.
Normalde 4080 Sistem kurmuştum. Ama fiyat uçtukça uçtu 4080de 66bin'lere çıktı. 12taksitle alınca. Konu dahi açmıştım 4080 ile yaptığım sistem ile ilgili. Ama bütçem karşılamadı. Tekrar monitör sorunu çıktı ona bütçe yine ayıramadım. 4070 ile bile şüphelerim olduğu için bu konuyu açtım. 4080 ile hiç görüntü alamayacaktım çünkü elimdeki monitör ile :(
Hatta kartın siparişini bile vermiştim iptal ettim. Mecburen düşürdüm sistemi.
amd ekran kartı istemiyorum dlls3.0 dan yararlanmak istiyorum.

Darboğaz olmaz 5600 bile besler 1080p ultrada 4070'i.
Çok teşekkür ettim.
Cevaplarınız sayesinde monitör almaktan kurtuldum bu beni 13Bin TL zarardan kurtardı.
Hocam peki 240mm sıvı soğutucu yeterli mi 7700x işlemciye. Çünkü 360mm radyatör üstte kasa bulamıyorum. Phanteks'lerin falan hiç stoğu yok.

Çok teşekkür ettim.
Cevaplarınız sayesinde monitör almaktan kurtuldum bu beni 13Bin TL zarardan kurtardı.
Hocam peki 240mm sıvı soğutucu yeterli mi 7700X işlemciye. Çünkü 360mm radyatör üstte kasa bulamıyorum. Phanteks'lerin falan hiç stoku yok.

Kaliteli bir 240M yeterli gelecektir.

Öneriniz varsa bilmek isterim. Başınızı şişiriyorum ama :)

Bütçe yeterse bunu öneririm hocam:

Bütçe yeterse bunu öneririm hocam:
Bütçem yeterli ona direkt sepetime atıyorum.
mATX anakartta pompasının sığmaması gibi bir durum olmaz di mi önerdiğinize göre.

Geri
Yukarı