RTX 4070 sistem Far Cry Primal kötü gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 11

FRAGX

Hectopat
İyi sosyaller, Far Cry Primal indirdim, oyuna girdim biraz oynadım fakat sürekli oyunun grafikleri gözlerimi yoruyor, çimenler vs. değişik gözüküyor bana mı öyle geliyor anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ayarların hepsi en yüksekte.

• PSU: Corsair CX650F.
  • RAM: XPG Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz CL16. 2x8.
  • Ekran kartı: RTX 4070 Palit Dual.
  • SSD: Kioxia Exceria G2.
  • Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600.

Dosya Ekleri

• sorun-min.png
    sorun-min.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyaller, Far Cry Primal indirdim, oyuna girdim biraz oynadım fakat sürekli oyunun grafikleri gözlerimi yoruyor, çimenler vs. değişik gözüküyor bana mı öyle geliyor anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

• RAM: XPG Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz CL16. 2X8.
  • SSD: Kioxia Exceria g2.

FXAA ayari açık mı?

FXAA denemedim, ama SMAA açık ve kapalı denedim hâlâ kötü gözüküyordu.

Nasıl yani oyunda FXAA ayarı yok mu? Oyundaki FXAA ayarını açın ve tekrar deneyin bana görüntüdeki sorun FXAA'dan kaynaklanıyor gibi geldi.

Nasıl yani oyunda FXAA ayarı yok mu? Oyundaki FXAA ayarını açın ve tekrar deneyin bana görüntüdeki sorun FXAA'dan kaynaklanıyor gibi geldi.

Tamamdır hocam, FXAA açıp deneyeceğim.

Tüm AA ayarlarını denedim fakat halen kötü gözüküyor.

Keskinlik fazla gibi. MSAA açın oyun ayarlarından veya nvidia ayarlarından. Ve görüntü ölçeklendirmeyi kapat.

Hocam keskinlik ile ilgili tüm ayarlar kapalı gördüğüm kadarıyla, görüntü ölçeklendirme de aynı şekilde.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam, FXAA açıp deneyeceğim.

Tüm AA ayarlarını denedim fakat halen kötü gözüküyor.

Hocam keskinlik ile ilgili tüm ayarlar kapalı gördüğüm kadarıyla, görüntü ölçeklendirme de aynı şekilde.

NVIDIA GeForce Experience indir, varsa eğer gir ve Far Cry Primal'ı seç ardından optimize Et'e tıkla düzelir 100%/70% ihtimal.

• RAM: XPG Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz CL16. 2X8.
  • SSD: Kioxia Exceria g2.

Hocam aynı grafik sorununu Far Cry 6 da yaşıyorum bir değişik geliyor grafikler çözebildiniz mi?

Geri
Yukarı