RTX 4070 sistem LoL'de 130 FPS veriyor

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Selamlar. Sorunum başlıkta da belirttiğim gibi düşük FPS. Sistemimdeki bileşenler şu şekilde:

• Ryzen 5 2600 CPU
  • RTX 4070 GPU
  • 16GB 3200 MHz RAM
  • M2 SSD

İşlemci yükseltmesini yakın zamanda yapacağım, şuanda 2K monitör kullanıyorum. Sorun şu ki LoL gibi oyunlarda bile FPS'im 130 civarında seyrediyor ayarın düşük veya yüksek olması farketmeksizin. Ki önceki ekran kartım olan GTX 1660Ti'da da FPS'im birebir aynıydı.

Örneklendirmek gerekirse;

• LoL'de 130 FPS (Grafik ayarlarının seviyesi farketmeksizin)
  • Starfield'da 70FPS (Grafik ayarlarının seviyesi farketmeksizin)
  • Star Citizen'da 40 FPS (Grafik ayarlarının seviyesi farketmeksizin)
Buna ek olarak:

• BIOS güncel
  • GPU sürücüleri güncel
  • Chipset vs gibi donanımların yazılımları güncel
Şeklinde gidiyor. Bunun yanında Cyberpunk gibi oyunlarda RTX açtığımda 144 FPS'leri görüyorum. Bu sorun bir süredir ekran kartından da bağımsız bir şekilde sürüyor. SSD'de sorun yok, MemTest yaptım RAM'ler de sorun yok. Ben bu problemi neden yaşıyorum? Yardımcı olabilirseniz sevnirim.

Evet biliyorum ama bahsettiğim gibi 1660Ti varken de FPS'im birebir aynıydı. En azından CS ve LoL gibi oyunlardan bahsediyorum.

RTX 4070 yerine Ryzen 5600 alsaydın çoktan FPS'in iki kat artmıştı. GT 1030'la bile oynanan oyunlar için ilk ekran kartına girişmişsin.

Arkadaşlar garip bir şekilde ısrarla aynı zırvaları söylüyorsunuz. Oyunlarda "AYAR FARKETMEKSİZİN" yani en yüksek ayarlara alıp GPU yükünü %100'e getirdiğimde bile -ki LoL gibi oyunlar bunu yapamıyor- performansın değişmediğini söylüyorum.

Diyorum ki 1660Ti varken bile bu sistem en düşük ayarlarda ne FPS alıyorsa en yüksek ayarlarda da aynı FPS'i alıyordu. Benim sorunum bu. İşlemci upgradei yapacağımı da belirttim, çözüm sunmuyorsunuz.

RTX 4070 yerine Ryzen 5600 alsaydın çoktan FPS'in iki kat artmıştı. GT 1030'la bile oynanan oyunlar için ilk ekran kartına girişmişsin.
Ekran kartı hediye olarak geldi, bir şey satın almadım, alacak olsaydım 5600 ve 4060Ti gibi bir kombinasyon yapardım aynı para ile.

Arkadaşlar garip bir şekilde ısrarla aynı zırvaları söylüyorsunuz. Oyunlarda "AYAR FARKETMEKSİZİN" yani en yüksek ayarlara alıp GPU yükünü %100'e getirdiğimde bile -ki LoL gibi oyunlar bunu yapamıyor- performansın değişmediğini söylüyorum.

Diyorum ki 1660Ti varken bile bu sistem en düşük ayarlarda ne FPS alıyorsa en yüksek ayarlarda da aynı FPS'i alıyordu. Benim sorunum bu. İşlemci upgradei yapacağımı da belirttim, çözüm sunmuyorsunuz.

Ekran kartı hediye olarak geldi, bir şey satın almadım, alacak olsaydım 5600 ve 4060Ti gibi bir kombinasyon yapardım aynı para ile.
Hocam merakım'dan soracağım benim bildiğim mesela RDR 2 gibi bir oyunda veya bu tarz bir oyunda grafik ayarını arttırınca nasıl fps iniz low daki ayarlarla aynı kalıyor. (1660ti ile bahsettiğiniz duruma ithafen.)

Tamam aç Cyberpunk 2077'yi 2K ultra ayarlar oyna at ekran görüntülerini at buraya. Zırvaymış.

Yeni konular

Geri
Yukarı