RTX 4070 sistem nasıl?

Sistemi 7700X, CL 36 RAM, 980 Pro şeklinde özelleştirdim ve 72 bin lira tutuyor. Ne yaşıyorsunuz acaba?

980 Pro kötü mü? 3 bin lira civarına sıvı soğutucu alsa 75 bin lira yapıyor. 5-6 bin lira fazla verip 4070 yerine 4080 alacak.

16 GB RAM eklemesi yapmışsın. Corsair 360 mm değerindeki bir soğutucuyu da ekle bakalım ne oluyor? Anakartı da güncellemeyi unutma. Gidip giriş seviyesi ürünleri eklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
CL36 RAM 16 GB adam sistemine 32 GB ekliyor hocam.

Anlama zorluğun var sanırım. Dördüncü kez söylüyorum 7700X, CL 36 RAM ve 980 Pro yapınca 72 bin lira oluyor. 3 bin liraya sıvı soğutucu alınsa 75 bin. 5-6 bin lira fazla verip 4070 yerine 4080 alıyor. Anladın mı şimdi?

Tamam hocam gidin 60-70 bin liraya 4070 sisteme iyi demeye devam edin. Tartışmak istemiyorum artık laftan anladığınız yok.

Tamam hocam gidin 60-70 bin liraya 4070 sisteme iyi demeye devam edin. Tartışmak istemiyorum artık laftan anladığınız yok.
Neyi anladığın yok birader? Gidip 16 gb ram eklemişsin. Anakartı Rog Strix seçmemişsin. Sıvı soğutucuya 3 bin olsa diyorsun ama orda 5.000'den aşağı sıvı soğutma yok.(Cooler master olan kronik sorunlu onu saymıyorum bile).

Hocam sistem zaten cok iyi sizi ne gerdi bu kadar anlamadım ya da niye illede 4080 istiyorsunuz.
Sen boşver dostum. 4080 al dedikleri ekran kartı da Galax. 70 dereceden aşağı çalıştırmaz. Böyle iş bilmeyenlere satıyorlar böyle sistemleri. Ram 40 CL. Nerden baksan 15-20 fps kaybı demek. 4080 alacağım sistemi coil whinelı PSU'ya emanet edeceğiz bunlara kalsa. 7700x alacağız anakart Prime olacak. O da 70 dereceye varan sıcaklıklarda çalışıyor. Yeter ki 4080 olsun da sistemin geri kalan parçaları kumdan olsun bunlara.

Neyi anladığın yok birader? Gidip 16 gb ram eklemişsin. Anakartı Rog Strix seçmemişsin. Sıvı soğutucuya 3 bin olsa diyorsun ama orda 5.000'den aşağı sıvı soğutma yok.(Cooler master olan kronik sorunlu onu saymıyorum bile).
Bu kadar bulabildim :)

Tamam hocam. Sana mükemmel RAM'lerin, SSD'lerinle mutluluklar dilerim. Birde 4070 var tabi :)

RAM'ler CL40 olduğu için 4080 yerine 4070 alıyorsan mükemmelsin böyle devam et.
Hocam boşverin siz, arkadaşlar bilgisayar konusunda pek bilgi sahibi değiller sanırım. RTX 4080'le 4070'i soğutucuyla kıyaslıyorlar. :D

Hayır hocam 70 bin liraya 4070 almalıyız çünkü anakart ROG değil falan falan işte. 😀

ROG isteyen adamın bütçeyi kafasına takmaması lazım. Yakın performans veren kart yerine ismi olan markayı kullanmak için +6-10k veren adam soğutma için ağlamayacak. Ağlayacaksa GTX 750 Ti yeter kendisine.

Kardeş bu mu mantıklı sistem? İşlemciyi 7700X yapınca sıvı soğutucuyu seçince SSD'yi ve RAM'leri yükseltince sistemin fiyatı zaten 90 bini geçiyor. E ben ne anladım bu işten? Adam zaten kendi oluşturduğu sistemde 4080 ekler o da aynı paraya gelir.

Ayrıca senin attığın bu Gaming gen linkindeki sistemde RAM'ler CL40 değerinde, SSD'ler Renegade kadar iyi değil. Kasa kötü, güç kaynağı bronz. Sıvı soğutmalar 240 mm.

Bilip bilmeden yazmak için yazmayın şu foruma.

Hocam sizin istediğiniz sistem bu sanırım. Aslında tartışmanız oldukça anlamsız çünkü konu sahibi kasa ile ne yapacağını söylememiş. İş için kullanacaksa (render vb) sizin dediklerniz daha önemli ancak oyun oynamak için istiyorsa 70K'ya bu sistemi alacağına sirkte palyaço olarak çalışabir. Dediğim gibi ROG ekran kartı kullanmak isteyen kişi parayı dert etmeyecek, edecekse ROG kullanmayacak.

Geri
Yukarı