Çözüldü RTX 4070 sistem oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

latifztrk

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar topladım. Bir bilgisayarım var. Oyunlardan hata vermeden masaüstüne atıyor. Bunun anlamıyorum. AMD 7900, GTX 32 GB RAM, ekran kartı 4070 Ventus. Yardımcı olabilecek var mı? Daha yeni almama ragmen resmen soğudum bilgisayardan.

Çözüm
Oyundan masaüstüne atma sorunu, bozuk oyun dosyaları veya RAM kaynaklı oluyor, bazen sadece oyun kaynaklı bile olabiliyor, BIOS güncelleyip RAM'leri düşük frekansta, ve doğru slotlara takıp deneyin.

Ayrıca Power testinde işlemciniz termal sınırı olan 95 dereceye ulaşmış, soğutmada da sorununuz var.
Çakışma hatası bunlar genelde ekran kartı bir şeyle çakıştığında ortaya çıkar 2 seçenek var
DDU ile temiz kurulum yapın sorun devam ederse
Anakart RAM uyumluluğunu kontrol edin

Dosya Ekleri

• IMG_20231005_224523.jpg
    IMG_20231005_224523.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 46
Buyrun

Atıyorum ama gelmiyo sanırım

Bu rehberi uygulayabilirsin.

Bunları uyguladım şuanda yeni hatalar veriyor olay yöneticisinde

Dosya Ekleri

• IMG_20231006_012939.jpg
    IMG_20231006_012939.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20231006_012924.jpg
    IMG_20231006_012924.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20231006_012912.jpg
    IMG_20231006_012912.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 37
Oyundan masaüstüne atma sorunu, bozuk oyun dosyaları veya RAM kaynaklı oluyor, bazen sadece oyun kaynaklı bile olabiliyor, BIOS güncelleyip RAM'leri düşük frekansta, ve doğru slotlara takıp deneyin.

Ayrıca Power testinde işlemciniz termal sınırı olan 95 dereceye ulaşmış, soğutmada da sorununuz var.

Çözüm

Ayrıca Power testinde işlemciniz termal sınırı olan 95 dereceye ulaşmış, soğutmada da sorununuzsı

Soğutmada nasıl sorun olabiliyor onu anlamadım sıvı soğutma işlemci için 2 kasada toplam 8 tane tane var

Ayrıca Power testinde işlemciniz termal sınırı olan 95 dereceye ulaşmış, soğutmada da sorununuzsı

Soğutmada nasıl sorun olabiliyor onu anlamadım sıvı soğutma işlemci için 2 kasada toplam 8 tane tane

OCCT testinin en sağına bakarsanız işlemcinin 95 dereceye çıktığını görürsünüz, ciddi ısınan bir işlemci bu.

Tam olarak nerede? Bana atabilir misiniz? Şu an Vatan'a gidiyorum göstereceğim.

Kasayı Vatan'a bıraktım. Bana sorunun RAM'lerin hızlı çalışması olduğunu söyledi. Sizce doğru mudur?

Yardım eden herkese çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü. RAM'lar çok hızlı çalışıyormuş. Anakartı Avervoc sandıkları için ona göre kurmuşlar. RAM'lar hızlı çalışıp anakart da hıza yetişemediği için böyle bir hata alınıyormuş. Ayrıyeten CPU driver yanlış yüklenmiş. Bir de hem NVIDIA hem de AMD sürücüleri yüklenmiş, onlar çakışoyormuş. Dün sorunumu hallettiler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı