RTX 4070 sistemde Warzone 100 FPS veriyor

Arkadaşlar merhaba herkese. Yeni bir kasa topladım içeriğini yazacağım. Modeli yükseltmeme rağmen hala Warzone 2'de 100 FPS( önceki sistemle aynı) alıyorum. Diğer oyunlarda FPS sorunum yok. Çözümü bilen var mı? DLSS açmak kapatmak, grafik ayarlarını oyun içerisinden değiştirmek bir fayda etmedi. Hatta bu değişimler FPS'de değişime bile neden olmuyor 90-100 FPS stabil. Sistemim;
ASUS TUF 4070.
i5 12600K.
Crucial P3 Plus 5000 MB SSD.
MSI Z690'a Pro.
Thermaltake 750W Gold.
Gerisi sıvı soğutucu vs.

Yine Crucial Pro 16x2 RAM'im mevcut.

Arkadaşlar merhaba herkese. Yeni bir kasa topladım içeriğini yazacağım. Modeli yükseltmeme rağmen hala Warzone 2'de 100 FPS( önceki sistemle aynı) alıyorum. Diğer oyunlarda FPS sorunum yok. Çözümü bilen var mı? DLSS açmak kapatmak, grafik ayarlarını oyun içerisinden değiştirmek bir fayda etmedi. Hatta bu değişimler FPS'de değişime bile neden olmuyor 90-100 FPS stabil. Sistemim;
ASUS TUF 4070.
i5 12600K.
Crucial P3 Plus 5000 MB SSD.
MSI Z690'a Pro.
Thermaltake 750W Gold.
Gerisi sıvı soğutucu vs.

Yine Crucial Pro 16x2 RAM'im mevcut.
Warzone fps konusunda zaten zorluyor 2k da bende 100-130 fps arası low da alıyorum

Full hd'de işlemciye yük bindirirsin o yüzden fps düşer. ama 1440p'de 100 fps civarı alıyorsan o zaman sorun işlemci'dedir. Benim görüşüm bu.
İşlemcide ne gibi bir sorun olabilir peki, aynı ekran kartı ile youtube’da çok rahat 150-200 fps arası aldıklarını görüyorum.

Full hd'de işlemciye yük bindirirsin o yüzden fps düşer. ama 1440p'de 100 fps civarı alıyorsan o zaman sorun işlemci'dedir. Benim görüşüm bu.
Her iki ayardada 100 fps değerli sabit. Anlamadığımda bu. Ayar yükselsede düşsede hep bu rakamlar

işlemci kullanımın nedir oyun esnasında.
IMG_8126.jpegBence sorun cpu kullanımında

işlemci kullanımın nedir oyun esnasında.
Böyle

Dosya Ekleri

• IMG_8127.jpeg
    IMG_8127.jpeg
    203,3 KB · Görüntüleme: 19
ekran görüntüsü menüdeyken mi çekildi oyundayken mi

lobide olsaydı 60 fps alırdın zaten. oyun ayarlarından max fps ayarıyla oynamış olabilirmisin. grafik ayarını resetle.

Birde ekran kartı kullanımı çok düşük eğer lobi de değilsen grafikleri yukarı çekmeyi dene.

lobide olsaydı 60 fps alırdın zaten. oyun ayarlarından max fps ayarıyla oynamış olabilirmisin. grafik ayarını resetle.

Birde ekran kartı kullanımı çok düşük eğer lobi değilsen grafikleri yukarı çekmeyi dene.

Birde ekran kartı kullanımı çok düşük eğer lobi de değilsen grafikleri yukarı çekmeyi dene.
Oyun içinde çektim, fps limitisiz olarak ayarlı oyun içinde

Oyun içinde çektim, fps limitsiz olarak ayarlı oyun içinde

Geri
Yukarı