4070 Ti sistem Warzone 2'de maksimum 100 FPS veriyor

hiraa

Kilopat
Daha fazla  
2K sistemimde ek olarak 16 GB RAM ve X470 anakart 650W PSU var. 4070 Ti, 5800X 3D yeni aldım yine aynı. Bundan önce de 5600X vardı. Dedim işlemci yetmiyor değiştirdik hala aynı. Hangi ayarları yaptıysak fpshep aynı, DLSS açık kapalı Ultra Low fark etmiyor. Sebebi nedir?

cddd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir abimde de böyle bir problem var. Naptıysak bizde çözemedik. Önceden FPS'i 200 falandı, şimdi RX 6750 XT ile her ayarda 80-90 alıyor, ekran kartı kullanılmıyor gibi bir şey.

Biz Warzone'un optimizasyon sorunundan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Her şeyi denedik çünkü. İşlemci 4.4 GHz idi 4.8 GHz boostladık, her grafik ayarıyla oynadık, BIOS sürümü değiştirdik, GPU Driver sürümü değiştirdik hala aynı.

En son sanırım oyunu 2K Highda falan oynuyordu herhalde yine 80-90 FPS. Bari düşük FPS alıyoruz oyun güzel gözüksün diye bayağı yükseltti ayarları. Ama sizin kart daha güçlü olduğundan grafik yükseltmekte çok tatmin etmez.

Bence bir Update bekleyin, zira biz 3-4 gün içinde her şeyi denedik. Ne yaptıysak ekran kartını kullandıramadık.

Ekran kartım %55-60 arası kullanıyor. çok garip. Ayrıca 650w +80 Plus yetmez mi gerçekten? ekran kartı 250W 100 de işlemci desek zaten yetmesi lazım.

Diğer oyunlarda sorun yok

Ekran kartım %55-60 arası kullanıyor. Çok garip. Ayrıca 650W +80 Plus yetmez mi gerçekten? Ekran kartı 250W 100 de işlemci desek zaten yetmesi lazım.

Diğer oyunlarda sorun yok.

4070 Ti ekran kartı için 700-750W PSU öneriliyor. Şahsen bende de 7-8 yıllık 750W 80+ Bronze bir PSU vardı. Eski olmasından kaynaklı güvenipte 4070 Ti gibi bir ekran kartını emanet edemedim ve 850W 80+ Gold bir PSU aldım. Bende R5 5600 ile 4070 Ti kullanıyorum ve monitörüm 1080p. Oyunları DSR ile 1440p ve 1620p de oynuyorum. Ona rağmen ekran kartı kullanımım oyundan oyuna değişiyor ancak ortalama %92-99 arası kullanıyor. Kaldı ki sizin monitörünüz 2K ve işlemcinizde güçlü. Tavsiyem önce NVIDIA Denetim Masası 3D ayarların yönetilmesi kısmından oyununuzu bulun ve düşey senkronizasyon ayarını hızlı olarak ayarlayın. Bu şekilde bir deneyin eğer fayda etmezse bu ayara ek olarak DSR ile çözünürlüğü 2160p yapıp deneyin.

Şu an PUBG girdim kart %100 kullanıyor :) FPS de çok yüksek. Az kaldı kasamı camdan atacağım. Warzone 2 için topladık bir o çalışmıyor.
DSR oyun içerisindeki resulation çubuğu değil mi?

Şu an PUBG girdim kart %100 kullanıyor :) FPS de çok yüksek. Az kaldı kasamı camdan atacağım. Warzone 2 için topladık bir o çalışmıyor.
DSR oyun içerisindeki resulation çubuğu değil mi?

Hayır, o çubuk değil. O çubuk biraz daha farklı. O ayarların olduğu kısımda değil, Display kısmında olması lazım üstteki 3 ana yerden baştaki yani.

Şansa benim o bahsettiğim abi de Warzone 2 için toplamıştı :) Kaderler bir.

Bence grafik ayarlarını yükseltebildiğiniz kadar yükseltin, 4K Ultrada oynayın en azından görüntü tatmin eder.

Geri
Yukarı