RTX 4070 sisteme kasa ve PSU önerisi

Konu Arctic LF2 olunca pek bir kasa seçeneği kalmıyor. Kasa olarak kullandığım ve tavsiye edebileceğim phanteks g500a serisi var. İşinizi görüntü olarak görür mü bilmiyorum ama teknik açıdan fazlasını alırsınız. PSU olarak corsair RMX serileri ve FSP Hydro serileri güzel. Minimum 1000W alın derim.
Çok güzel soğutuyor ama işte radyatör devasa hocam :)

Mecvut sisteme yeter. İleride olmadı bir daha alır.
Şuan 750 W 8 yıllık Xigmatek Vector 80+ Silver PSU kullanıyorum. OCCT power testinde vs. herhangi bir sorun yok ama yaklaşık 4-5 yıl boyunca ani elektrik kesintilerinin olduğu bir bölgede yaşadım. Coil Wine vardı bir ara ama geçti sonradan UPS alınca ve düzgün elektrik verince. 850W ileride 5080 - 6080'e yeter mi acaba? Uzun yıllar 1440p'de kalacağım monitörü yeni aldım çünkü Dell G3223D. 4K düşünmediğim için 4090-5090-6090 pek düşünmem ileride de.

Şuan 750 W 8 yıllık Xigmatek Vector 80+ Silver PSU kullanıyorum. OCCT power testinde vs. herhangi bir sorun yok ama yaklaşık 4-5 yıl boyunca ani elektrik kesintilerinin olduğu bir bölgede yaşadım. Coil Wine vardı bir ara ama geçti sonradan UPS alınca ve düzgün elektrik verince. 850W ileride 5080 - 6080'e yeter mi acaba? Uzun yıllar 1440p'de kalacağım monitörü yeni aldım çünkü Dell G3223D. 4K düşünmediğim için 4090-5090-6090 pek düşünmem ileride de.
Siz 1000w bakın. Corsair rmx ve ya fsp markaları güzel. Ben de rmx 1000w shift mevcut.

Evet atx 3.0 geçen yıl çıktı zaten. Yalnız shift olarak geçiyor modeli. Bağlantılar yan tarafta arkada değil. Attığınız fsp psu'da çok kaliteli.

Evet atx 3.0 geçen yıl çıktı zaten. Yalnız shift olarak geçiyor modeli. Bağlantılar yan tarafta arkada değil. Attığınız fsp psu'da çok kaliteli.
Hocam sistemimi beğeniyorum sadece bir kaç konuda pişmanlığım var; bunlar beyaz kasa almamak ve kaliteli fan olmasına rağmen BeQuiet Pure Wings 2 120mm var 5 adet. Çok iş görüyor ama keşke ARGB alsaydım dedim. Şimdi fanlar da eskimediği için sanırım ikinci elde satıp güzel bir görsele sahip kasa dizeceğim. Sıvı soğutma da öldükten sonra muhakkak ARGB sıvı soğutma alacağım.

Arkadaşlar herkese merhaba. Sistemimde üst kalitede olmayan 2 adet parça var birisi kasa, birisi de PSU. Bu ikisini değiştirmek istiyorum. İsteğim özellikle GT502 gibi alttan ekran kartına hava üfleyecek şekilde fan takılabilmesi ve kasanın tamamen şeffaf olması ve mümkünse beyaz olması. Ayrıca sıvı soğutmam Arctic Liquid Freezer 240 Mm'in radyatörü kalın olduğu için buna da uygun olursa kasa sevinirim. Mevcutta kullandığım XPG Invader kasadan aslında memnunum hava akışı çok iyi bir kasa gerçekten ama yine de ileriye dönük geniş bir kasa istiyorum. Büyük bir ATX kasa ya da e-ATX kasa olabilir. Full Tower da önerilebilir. Bütçe belirtmiyorum şimdilik ama fiyat performans ürünleri ve üst düzey ürünler dahil bütün önerilere açığım. Bütçemi daha sonra ayarlamaya çalışacağım.

PSU konusunda ise aşırı bilgili değilim.

Sistemim; B650M DS3H- 7600X - RTX 4070- 980 Pro 1 TB - 970 EVO Plus 512 GB, Arctic Liquid Freezer ll 240mm. Sıvı soğutmanın 2 fanı dahil olmak üzere 8 adet de fan var.

İleride 5080-6080 gibi kartlara da yükseltme yapabilirim bu yüzden en az 850W ya da 1000W PSU önerisinde bulunursanız sevinirim. Ayrıca PSU olarak ATX 3.0 bir PSU alsam şu an normal 8 pin girişli 4070'e takma konusunda sıkıntı yaşamam değil mi? PSU da geleceğe dönük bir yatırım olmuş olur hem.

@Oreki @arandur hocalarım PSU konusunda yardımcı olabilir sanırım. Kasa konusunda üstatlar kim bilmiyorum ama @Aslan Mert de çok güzel önerilerde bulunuyor genel olarak.
Bütçe nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı