RTX 4070 Super hazır sistem alınır mı?

Dr. Manhattan

Zeptopat
Daha fazla  
WhatsApp Görsel 2024-03-23 saat 13.00.38_24dade01.jpg

Fiyatına göre iyi bir sistem mi, ne diyorsunuz? İşlemci olarak da 7600 ile 7600x arasında kaldım, hangisi daha mantıklı?

Özelleştire biliyorsanız, 7500F alın işlemciyi. Pek bir performans farkı yok. Ayrıca 50k biraz fazla gibi sanki. Ama yakın zamanda ki fiyat güncellemelerine hakim değilim.

Şuan ki hazır sistemlere baktığımda , sizin sisteminizde ki SSD nin 1 TB olması ve KC3000 olması, güzel bir sıvı soğutucu bulunması, ram miktarının 16 yerine 32 olması dolayısıyla daha iyi duruyor. Daha uyguna hazır sistem varsa bile ram miktarını ssd miktarını ve soğutucuyu eklediğinizde yine bu fiyatlara ulaşır hatta geçer bile. Alınabilir bana kalırsa.

En fazla 4070 Ti alırsın onda da bu bu işlemci soğutucu RAM SSD özellikleri olmaz. Bu sistem gayet iyi tüm özelliklere bakılırsa

Dostum şahsi fikrim 50k yı herhangi sisteme yatırmak mantıksız taksitle ufak ufak ödeyip üst segment kartlı bir sistem almak daha mantıklı geliyor bana TL'nin değer kaybından dolayı vade farkını çok dert etmenizede gerek yok çünkü borcunuz sabit kalacak 5k-6k taksit ödesen geri kalan parayla dolar ya da altın alsan sene sonu kur farklarını ödediğini yaptığın yatırımın getirisini hesaplarsan peşin almaktan da daha karlı ve mantıklı olduğunu göreceksiniz.

Geri
Yukarı