Çözüldü RTX 4070 Super sistem NVIDIA 19.03.2024 sürücüsünde temiz kurulum yaptıktan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fahri Abi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600, Palit RTX 4070 Super, XPG 2x16GB DDR5 5200-38, Adata Lite Pro 1TB, DF DC 240, Prime B650M-K
RAM
XPG Lancer 2x8 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
Adata 850 Lite
Ekran kartı
Palit RTX 4070 Super
Anakart
Asus Prime B650M-K
İşlemci
Ryzen 5 7600
Öncelikle herkese merhaba, 19.03.2024 tarihli NVIDIA sürücüsünü GeForce Experience'tan indirip temiz kurulum yaptıktan sonra sistemde inanılmaz bir yavaşlama olduğunu gozlemledim. Kurulumun tam olarak yapılmadığını düşünüp tekrardan "temiz kurulum" seçeneğine tıklayıp beklemeye başladım. Sürücü kaldırılırken siyah ekran geldi -ki gelmesi normal gibi durdu- ancak bir daha görüntü gelmedi. Panikle bilgisayarı kapatip tekrar açtığımda bu sefer ASUS yazısından sonrasını göremedim. Yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güvenli modda sistemi açın, NVIDIA sürücüsünü tamamen kaldırın, yeniden başlatın sistem normal olarak açılsın.

Önce chipset sürücüsünü kurun, yeniden başlatıp NVIDIA sürücüsünü kurun.
DDU ile kaldırıp bir önceki sürümü yüklemeni tavsiye ederim.

Hocam sistem şu anda açılmıyor ve Asus yazısında kalıyor, hangi tuş kombinasyonu ile açmam gerekiyor güvenli modu?

Güvenli modda sistemi açın, NVIDIA sürücüsünü tamamen kaldırın, yeniden başlatın sistem normal olarak açılsın.

Önce chipset sürücüsünü kurun, yeniden başlatıp NVIDIA sürücüsünü kurun.

Hocam F4'e mi basmak gerekiyor açılırken?

F8 tuşunu deneyin, olmazsa aşağıdaki gibi yapın.

Cihaz açılırken logoyu gördüğünüzde güç düğmesine basılı tutup kapatın, geri açın aynı yerde tekrar kapatın, bunu 3 kere tekrarlayın 4. De açıp bekleyin kurtarma ekranı gekmesi gerekiyor.

Orada gelen ekrandan, sorun gider, gelişmiş seçenekler, başlangıç ayarları seçip yeniden başlat diyeceksiniz, açılınca güvenli mod seçme ekranı gelecek.

F8 tuşunu deneyin, olmazsa aşağıdaki gibi yapın.

Cihaz açılırken logoyu gördüğünüzde güç düğmesine basılı tutup kapatın, geri açın aynı yerde tekrar kapatın, bunu 3 kere tekrarlayın 4. De açıp bekleyin kurtarma ekranı gekmesi gerekiyor.

Orada gelen ekrandan, sorun gider, gelişmiş seçenekler, başlangıç ayarları seçip yeniden başlat diyeceksiniz, açılınca güvenli mod seçme ekranı gelecek.

Teşekkürler hocam, güvenli mod ekranına ulaşım sağladım. Sürücüyü DDU ile kaldıracağım sanırım. İnternete adaptör ile bağlanıyorum kablolu olarak değil. DDU'yu başka bir bilgisayardan USB Bellek'e mi yüklemem gerekiyor? Nasıl yapabilirim?

Şimdi fark ettim sizin işlemciniz 7600 müş, anakarttan görüntü alıp sistemi açabilirdik, neyse burada Denetim Masası, ekle kaldırdan sürücüyü kaldırın, aygıt yöneticisine gelip, görüntü bağdaştırıcıları altında karta sağ tıklayıp aygıtı kaldır deyin, sistemi yeniden başlatın.

Hocam sistemi yeniden başlattım ve görüntü geldi ancak tekrardan gitti. İşlemleri yapmadan önceki haline döndü yani, ne yapmak gerekiyor?

Son düzenleme:
Tekrar gelmesi normal, şöyle yapın, görüntü kablosunu anakartın arkasına takıp normal şekilde açın sistemi.

Windows açılırsa DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldırın, aşağıdaki sürücüyü kurun, bir kere yeniden başlatıp, tekrar sistemi kapatın, görüntü kablosunu tekrar NVIDIA'ya takın, sistemi açıp sürücüsünü kurun.

Geri
Yukarı