RTX 4070 Super sistem önerisi

Alperen_1

Hectopat
Merhaba RTX 4070 Super sistem alacağım fakat fiyatlar bazı yerlede ucuk bazı yerlede 45 46 k ya sistemler var benim elimde iki sistem var almayı dusundugum yardımcı olur musunuz hangısı daha avantajlı?

Size hangısını almak daha mantıklı veya başka önerebilecegınız sıstem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba RTX 4070 Super sistem alacağım fakat fiyatlar bazı yerlede ucuk bazı yerlede 45 46 k ya sistemler var benim elimde iki sistem var almayı dusundugum yardımcı olur musunuz hangısı daha avantajlı?

Size hangısını almak daha mantıklı veya başka önerebilecegınız sıstem var mı?
İlk yazdığın sistem daha iyi, onu al derim.

Bu sistemi Ram, SSD ve anakart değiştirerek almanı tavsiye ederim.

Bu sistemi RAM, SSD ve anakart değiştirerek almanı tavsiye ederim.

Merhaba cevap verdıgın ıcın teşekkür ederım de RAM zaten hem 32 GB hem 5600 yükseltmeye gerek oldugunu sanmıyorum ekran kartı Palit sıcaklık degerlerı ve performansından korkuyorum onun dısında anakart ne yapabılırım yardımca olursan sevınırım.

Merhaba cevap verdıgın ıcın teşekkür ederım de RAM zaten hem 32 GB hem 5600 yükseltmeye gerek oldugunu sanmıyorum ekran kartı Palit sıcaklık degerlerı ve performansından korkuyorum onun dısında anakart ne yapabılırım yardımca olursan sevınırım.
Ramlerin CL yani gecikme değerleri çok yüksek. Lexar Ares 6000 MHz CL30 alabilirsin. Anakartı B650M-K , SSD'yi Kingston 1 TB. Soğutucuyu sonradan kendin alabilirsin ayrıca. Ekran kartı için endişelenmeye gerek yok internetten incelemelerine bakarsın zaten ısınan modeller değil performans farkı da yok.

Ramlerin CL yani gecikme değerleri çok yüksek. Lexar Ares 6000 MHz CL30 alabilirsin. Anakartı B650M-K , SSD'yi Kingston 1 TB. Soğutucuyu sonradan kendin alabilirsin ayrıca. Ekran kartı için endişelenmeye gerek yok internetten incelemelerine bakarsın zaten ısınan modeller değil performans farkı da yok.
Ben bu sistemi aşağıda ekran görüntüsündeki şekliyle aldım. O Lexar ramlerin Amd ile uyumu hakkında olumsuz yorumlar okuduğum için almadım. Ayrıca soğutucu alınacaksa seçeneklerde Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB piyasadan 500 lira daha ucuza satılıyor( Soğutucu da kesinlikle lazım. Ben stok soğutucu ile aldım ama biraz pişmanım. En yakın zamanda kule tipi bir tane alacağım).

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240318_215239_Vivaldi.jpg
    Screenshot_20240318_215239_Vivaldi.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 40
Ben bu sistemi aşağıda ekran görüntüsündeki şekliyle aldım. O Lexar RAM'lerin AMD ile uyumu hakkında olumsuz yorumlar okuduğum için almadım. Ayrıca soğutucu alınacaksa seçeneklerde Thermalright peerless Assassin 120 SE ARGB piyasadan 500 lira daha ucuza satılıyor( soğutucu da kesinlikle lazım. Ben stok soğutucu ile aldım ama biraz pişmanım. En yakın zamanda kule tipi bir tane alacağım).

Önerir mısın acaba sıstemını nasıl guzel mı o sekıl alacağım bende RAM'lar senınkınden kalmamıs ama CL36 olanını almayı dusunuyorum.

Önerir mısın acaba sıstemını nasıl guzel mı o sekıl alacağım bende RAM'lar senınkınden kalmamıs ama CL36 olanını almayı dusunuyorum.
Stokta var hocam. Hatta biraz daha fazlasına CL30 olanı da varmış. Gözümden kaçmış(+120 lira falan.). Soğutucu ile almanızı öneririm. Kasa da pek hoşuma gitmedi. Fanları gökkuşağı şeklinde sürekli yanıyor. Işıkları kapatılamıyor veya değişmiyor. Ekran kartı güzel. Asus Dual'den de Palit'ten de sıcaklıkları iyi. Bütçe çıkıyorsa anakart seçeneklerinden Asus X670 veya B650 Plus veya Msi B650M-A Wifi de bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-19 231935.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-19 231935.png
    199,4 KB · Görüntüleme: 38
Stokta var hocam. Hatta biraz daha fazlasına CL30 olanı da varmış. Gözümden kaçmış(+120 lira falan.). Soğutucu ile almanızı öneririm. Kasa da pek hoşuma gitmedi. Fanları gökkuşağı şeklinde sürekli yanıyor. Işıkları kapatılamıyor veya değişmiyor. Ekran kartı güzel. Asus Dual'den de Palit'ten de sıcaklıkları iyi. Bütçe çıkıyorsa anakart seçeneklerinden Asus X670 veya B650 Plus veya Msi B650M-A Wifi de bakabilirsin.
Kral o kadar param yok ta kötümü ki ana kart

Geri
Yukarı