RTX 4070 Super sistem önerisi

Stokta var hocam. Hatta biraz daha fazlasına CL30 olanı da varmış. Gözümden kaçmış(+120 lira falan.). Soğutucu ile almanızı öneririm. Kasa da pek hoşuma gitmedi. Fanları gökkuşağı şeklinde sürekli yanıyor. Işıkları kapatılamıyor veya değişmiyor. Ekran kartı güzel. Asus Dual'den de Palit'ten de sıcaklıkları iyi. Bütçe çıkıyorsa anakart seçeneklerinden Asus X670 veya B650 Plus veya Msi B650M-A Wifi de bakabilirsin.
öncelikle selamlar hocam, ekran kartı testlerini yaptınız mı? sıcaklık olarak maksimum kaç dereceleri görüyor? ben de palit yerine inno almayı düşünüyorum ama tam olarak nasıl bir özelleştirmeyle alsam bilemedim önerir misiniz? 2k da mı kullanıyorsunuz

öncelikle selamlar hocam, ekran kartı testlerini yaptınız mı? sıcaklık olarak maksimum kaç dereceleri görüyor? ben de palit yerine inno almayı düşünüyorum ama tam olarak nasıl bir özelleştirmeyle alsam bilemedim önerir misiniz? 2k da mı kullanıyorsunuz
10 dakika Furmark'da Max 70 derece oldu(Hot spot 85 derece). Oyunlarda 60-65 derecede dolaşıyor. Şu an bilgisayar biraz kenarda😢. Wifi alıcı almıştım. Yanlış göndermişler. Onu iade ettim. Başka aldım derken 2-3 gündür kullanmıyorum. Pazartesi wifi alıcı gelecek. İşlemciye soğutucu da aldım(Thermalright peerless Assassin). Onu da monte edeceğim. Tekrar bir test edeceğim.

Stok soğutucu ile almıştım ama siz mümkünse soğutucu kısmından Thermalright'ı seçin. Sistemle birlikte alınca piyasadan biraz ucuza alıyorsunuz. Stok haliyle oyunlarda işlemci 80 derece, işlemci testlerinde Pbo açık 95 dereceyi görüyor( Bunu anlamadım gerçi. Cinebench r23 testinde 95 derece ile bios'dan sınırlayınca 13800 alıyor. 85 dereceye sınırlayınca 13400 alıyor. 75 dereceye sınırlayınca 13100 alıyor. Bakalım soğutucu ile ne yapacak?). 1080p'de kullanıyorum maalesef.

Geri
Yukarı