RTX 4070 Super ve i5 9600K darboğaz yapar mı?

@Bar107 hiçbir Intel, alınmaz bu devirde. Alayı çöp artık Intel'lerin. Yanlış öneride bulunmayın. İyi bir Ryzen toplanır zamanı gelince.

Aga bir de siz çıktınız şu aralar ortaya sizene fikirler renkler tartişilmaz ne yanlış bilgisi ne doğru bilgisi? İyice Z uşagı kaynadı buralar ayrıca benim ne kullandıgımı ne biliyorsun bende Ryzen kullanıyorum. Lakin konun AMD mı alayım Intel mi ile alakası bile yok adam bu Intel işlemciye bu ekran kartı nasıl demiş bende darbogaz olmaması için 11 veya 12 nesil Intel alması gerek dedim adam belki AMD sevmiyır napıcan zorla AMD işlemci mi aldıracaksın?

Tamam, yine bayağı spesifik ve yine o CPU'ya o GPU'yu takmaz kimse ve kendi akli iradenle de anlayabilirsin çok fazla darboğaz olacağını başka bir yere bakmadan. 2K'da daha az olur ama yine olur.
Mecbur olmasam ben de takmayacağım zaten de :) neyse bekleyip tam bir sistem almak daha mantıklı biraz geç olsun güç olmasın.

Aga bir de siz çıktınız şu aralar ortaya sizene fikirler renkler tartişilmaz ne yanlış bilgisi ne doğru bilgisi? İyice Z uşagı kaynadı buralar ayrıca benim ne kullandıgımı ne biliyorsun bende Ryzen kullanıyorum. Lakin konun AMD mı alayım Intel mi ile alakası bile yok adam bu Intel işlemciye bu ekran kartı nasıl demiş bende darbogaz olmaması için 11 veya 12 nesil Intel alması gerek dedim adam belki AMD sevmiyır napıcan zorla AMD işlemci mi aldıracaksın?
Kardeşim eski, güçsüz, verimsiz, fahiş, ileriye dönük olmayan çöp işlemciyi önerme bir zahmet. 13. ve 14. nesile aynı mimariyi koydu Intel ve soğumak bilmiyor çoğu. Ryzen'ların hiçbirine sıvı soğutma bile gerekmiyor sıradan kullanıcı için. Yükselteyim desen bir ton fiyat ödersin eski mimarili işlemcilere ve 15. nesilde yeni soket çıkacak. :D Bilmediğin konularda emin olmadan konuşma.

Mecbur olmasam ben de takmayacağım zaten de :) neyse bekleyip tam bir sistem almak daha mantıklı biraz geç olsun güç olmasın.

Yakın zaöanda topayabilirim dersen ekran kartıni gene al bu ülkede fiyatların nolacagı muamabilirsin. Ayrıca hazır sistem alman avantajına olur tektek parça toplamak daha masraflı bence.

İntel işlemci kullandığınızı söylememiş ama siz İntel işlemci kullandığımı nereden biliyorsunuz demişsiniz. İlginç. :) Ayrıca evet yanlış bilgi vermeyin. 11-12. Nesil ne alaka? Soketleri bile farklı. Ayrıca 11-12. Nesil i3 mü, i5 mi, i7 mi? 5600 bile 4070'e ucu ucuna yetiyor. 11-12. Nesil i5 işlemci 4070 Super'e biraz zor yeter. He i5 değil i7 için dedim dersen de ona o para verilmez. İyi günler. :)

Aga bir de siz çıktınız şu aralar ortaya sizene fikirler renkler tartişilmaz ne yanlış bilgisi ne doğru bilgisi?
Ayrıca burada fikirler, renkler tartışmıyoruz. Bence 4060, 4090'dan daha iyi bir kart desem bana ne diyeceksin? Burada fikir, renk falan değil bilgi tartışıyoruz. Verdiğiniz bilgiler yanlış. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Kardeşim eski, güçsüz, verimsiz, fahiş, ileriye dönük olmayan çöp işlemciyi önerme bir zahmet. 13. ve 14. nesile aynı mimariyi koydu Intel ve soğumak bilmiyor çoğu. Ryzen'ların hiçbirine sıvı soğutma bile gerekmiyor sıradan kullanıcı için. Yükselteyim desen bir ton fiyat ödersin eski mimarili işlemcilere ve 15. nesilde yeni soket çıkacak. :D bilmediğin konularda emin olmadan konuşma.

AAA bak o konuda haklı olabilirsin mimarisini falan bilmem ben şu an AMD işlemci mi yoksa Intel işlemcimi önde onu da bilmem arkadaşa bir şeyde önermedim zaten sadece o ekran kartını 11 12 nesil taşır dedim. Harbi bilmedigimden soruyorum 13 14 üncü nesil falan çıktı mi? İlgikenmiyorum da amacım sosyalleşmek benim kimseye illada Intel iyidir AMD iyidir demiyorum ya da NVIDIA iyidir AMD iyidir de demiyorum. Mesela ben ekran kartında bin iyi olsun NVIDIA değil AMD tercih ediyorum zamanında NVIDIA ejran kartlı bir sistemim vardı 2 kez durduk yere ekran kartı yandı bende bir dahaki sistemlerime hep AMD ekran kartı aldım. Bende işler genelde şöyle ilerler benim bir kafem var 1 sene önce bir Mercedes cla 200 AMG almaya karar verdim her gün Ford fiestasi ile çay içmeye gelen sarı site müptezeli bir abi vardı her araba hakkında teknolojik ve fiyat piyasa bilgisi vardı. Abi bana bir Mercedes cla 200 AMG lazım dedim 1 ay araştırıverdi sağ olsun hatası boyası motor performansı 1 ay sonra şuraya gidiyoruz dedi gittik aldık geldik arabayı sağ olsun hala gelir benim Mercedes'in arkasına fiestasını park eder. Sonra 4 ay önce CS 2 çıkacak sistem kaldırmaz PC yenilemem lazım dedim burada konu açtık sağ olsun siz gibi bilgili kardeşlerim yardımcı oldu. Bastım 45 k para haftasına 4 k sistem sahibi oldum. Kısaca ben burada fikrimi paylaştım. Sizin kadar bilgim olmayabilir kusura bakma sınuçta bir Mercedes almak için sabahtan akşama kadar bir kafede çay içip sarı site gezecek veya bir bilgisayar toplamak için sıfırdan teknoloji ögrenmeye vaktim yok zaten muhtemelen olsaydı ne 4 k sistemim ne de Mercedes'im olurdu zamanı ve bilgiyi almak için genelde para kullanıyorum ben. Saygılar.

Intel işlemci kullandığınızı söylememiş ama siz Intel işlemci kullandığımı nereden biliyorsunuz demişsiniz. İlginç. :) ayrıca evet yanlış bilgi vermeyin. 11-12. nesil ne alaka? Soketleri bile farklı. Ayrıca 11-12. nesil i3 mü, i5 mi, i7 mi? 5600 bile 4070'e ucu ucuna yetiyor. 11-12. nesil i5 işlemci 4070 Super'e biraz zor yeter. He i5 değil i7 için dedim dersen de ona o para verilmez. İyi günler. :)

Ayrıca burada fikirler, renkler tartışmıyoruz. Bence 4060, 4090'dan daha iyi bir kart desem bana ne diyeceksin? Burada fikir, renk falan değil bilgi tartışıyoruz. Verdiğiniz bilgiler yanlış. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Genelleme olarak hepinize aşagıda cevap verdim. Ben Mercedes cla 200 seviyorum Audi'nin daha iyi bir arabası olması benim zevk ve rengimi değiştirmiyor. Siz haklı olun ve araştırın ayrıca 2 3 seneye bilgikerinize tekrar ihtiyacım olabilir. Malum teknoloji çabuk gelişiyor 2 3 seneye yeni sistem toplamam gerekebilir.

Geri
Yukarı